Ter kokusuyla kristal savaş

1
754

Ter kokusu için Urte Deo Crystal, yeni keşfim. Feriköy Organik Pazarı’nda gördüm ve hemen aldım. Çünkü son derece zararsız, hiçbir yan etkisi yok. Urte Deo için nasıl bu kadar emin konuştuğuma gelince…

Her şeyden önce içeriği potasyum alum mineralinden ibaret. Doğadan çıkarılıp hiçbir işlemden geçirilmeden ambalajlanıyor. Ne bir parfüm ne de başka bir kimyasal bu üründe bulunmuyor. Ürünün kendisi, bir çeşit tuz. Bu kristalin tek yaptığı şey, ter kokusunun oluşmasına neden olan bakterileri öldürmek. Böylece terlesek bile, koltuk altımız ter kokmuyor. Üstelik bunu yaparken gözeneklerimizi de tıkamıyor.

Urte Deo Crystal’in başka özellikleri de var:

  • Tam 24 saat kötü koku yapan bakterilerle savaşıyor.
  • Hipoalerjik ve antibakteriyel özelliği ile tene hiçbir yan etkisi yok. Böylece en hassas cilt yapısına sahip olanlar bile deneyebilir.
  • Hamileyken rahatlıkla kullanılabiliyor.
  • Diğer parfüm ve deodorantlarda bulunan parfüm, yağ, yanıcı ve tahriş edici alkol, ter gözeneklerini kapatan yanıcı maddeler, alüminyum, klorohidrat, zirkonyum, boya, parapen ve hiçbir koruyucu kimyasal madde içermiyor.
  • Kıyafetlerimizde asla leke bırakmıyor.

130 gr kristal deodorant 2 yıl boyunca her gün kullanılabiliyor (muş; ben henüz yeni aldım, bakalım ne kadar gidecek)

kristal1Nasıl kullanıyorum. Banyodan sonra deodorantın kapağını açıp ucunu suda biraz ıslatıp koltuk altıma uyguluyorum. Ve hakikaten gün içinde hiçbir şekilde ter kokmuyorum;)
Nasıl ulaşabilirsin: Feriköy Pazarı’nın otopark girişinde, tezgah hemen karşına çıkacak. Sadece Danimarkalı bu ürün değil, nemlendiriciden el kremine pek çok ürün bu tezgahta mevcut.
Fiyatı: 36.00 TL.

1 COMMENT

  1. merhabalar. öncelikle bu yararlı paylaşım için teşekkürler. ben 2 seneden fazladır bunu kullanıyorum ve gayet memnunum. ne ter kokusu ne de iz oluyor. ayrıca deodorant taşı olarak da biliniyor. ben jolie fresh markasını kullanıyorum. internetten de tedarik edebiliyosunuz. doğallıkla kalın.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here