Baharda 8 adımda yenilen

0
2487

Bahar geldi,! Artık tembel tembel, miskin miskin oturmak yok. Hem kendi hayatına hem de başkasının hayatlarına küçük dokunuşlarla bahar mutluluğunu yakalamaya ne dersin?

İYİ NOT TUT, İYİ NOT AL!

1. Gönüllü ol
Seninle aynı şartlara sahip olmayan binlerce arkadaşın var. Üstelik kimi hasta, kimi ailesiz, kimi evsiz… Ya da kaybolan yeşilimiz, yaşlı büyüklerimiz, sokakta yaşayan minik dostlarımız… Onlara küçük de olsa yardımda bulunmak istemez misin? Yapacağın küçücük de olsa bir bağış, inan kendini daha iyi hissetmeni sağlayacak. Bunun için bir sürü dernek, kuruluş, vakıf var. Hatta bizzat üye olup sen de bu derneklere katkıda bulunabilir, arkadaşlarını bu konuda organize edebilirsin.

2 . Yeni bir şey öğren
Teknoloji, artık bize her türlü imkanı sunuyor. Bilgi, internetle elimizin altında. Bu kolaylığı, yeni, eğitici, geleceğimize katkı sağlayacak yönde kullanabilirsin. Birçok web sitesi, farklı dil, kültür ve bilimsel konular hakkında ücretsiz bilgi sunuyor. Baharda zihnini harekete geçirmek, derslere küçük de olsa mola vermek için yeni bir şeyler öğrenmek müthiş bir fırsat olsa gerek;)

baharla-yenilen83 . Yeni bir televizyon programı bul
Tamam, sürekli takip ettiğin dizini, her hafta dört gözle bekliyorsun. Ama izlemeye değer bir çok program varken neden tek bir diziye saplanıp kalasın ki? Mesela yeni film türleri keşfetmeye ne dersin? Özellikle farklı ülkelerin filmlerini seyretmek dünyanın bilmediğin tarafındaki insanların kültür ve davranışlarını tanımana yardımcı olabilir. Ayrıca bilimsel araştırmaların anlatıldığı belgeseller de sana bambaşka ufuklar açacak, arkadaşlarına anlatacağın müthiş hikayeler sunacak.

4 . Düzenle
Hep ertelediğin sağı solu düzenleme işini artık bitirmeye ne dersin? Kütüphaneni, gardrobunu, çekmecelerini düzenlemek sana gerçekten ihtiyacın olmayan şeylerden kurtulmanı ve tazelenmeni sağlayacak emin ol.

5 . Stilini güncelle
Bugünlerde bahar doğayı canlandırmaya başlamışken senin bu uyanışa katılmaman mümkün mü? Haydi, sen de çık ve hazır ucuzluklar başlamışken birkaç renkli kıyafetle görünüşünü tümüyle değiştir.

EMMA WATSON’LA PARTİ GÜZELLİĞİNİ YAKALA!

baharla-yenilen46 . Hedeflerinin bir listesini yap
Şimdi kağıt kalemi al, gerçekçi ve başarıp bitirebileceğin hedefler belirle. Mesela spora başlayabilir ya da daha az kola içebilirsin.

KEDERLİ ŞİŞMANLARDAN OLMA!

7 . Sokağa çık
Dışarıda bir gün geçirmekten daha iyi hissettiren bir şey yoktur. Evin dışında yapılacak birçok aktivite var. Biraz yürüyüş yap ve tazelen. Belki instagram için güzel bir kare fotoğraf yakalarsın veya uzun süredir görmediğin bir arkadaşınla karşılaşırsın. Evde oturup televizton seyretmekten çok daha eğlenceli olacak, göreceksin!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here