Yürüyüş için nasıl ayakkabı seçmeli?

0
1399

Yürüyüş için nasıl ayakkabı seçeceğimiz çok önemli. Bahar geldi! Havalar henüz tam istediğimiz gibi ısınmış değilse de eli kulağında. Hal böyle olunca, sokaklara açılma vakti şimdi. Biliyorsun, bu mevsimde en kolay, en eğlenceli, en ucuz spor, yürüyüş yapmak. Ama, tam da bu noktada yürüyüş için nasıl ayakkabı seçeceğimiz çok, ama çok önemli Hep17 Kızları. Spor yapman kadar ayaklarının rahat etmesi de önemli bir nokta;) O yüzden bunlara aman dikkat!

Yürüyüş yapmak için ayakkabı seçerken, öncelikle ayakkabıyı V şeklinde bük. Bu sırada satıcının “aman kardeşim giydikçe esner o ayakabı” demesine de sakın itibar etme.

yuruyus2Ayağını olduğu gibi saran bir ayakkabı alma. Çünkü yürüyüş için seçtiğin ayakkabıda ayağının şişme payını mutlaka düşünmek zorundasın;) Bu yüzden yarım numara büyük bile alabilirsin;)

Ayakkabın esnek olmalı elbette. Ama yürüyüş için ayakkabı seçerken, tabanının çok da yumuşak olmamasına özen göster. Sert tabanlı ayakkabılar, yürüyüş esnasında adım atmanı daha kolaylaştırır.

ADIDAS BU YAZ DAHA UÇARI;)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here