Oje ile neler yapabilirsin?

0
6457

Rengarenk ojelerinle çok şaşırtıcı işler başarabilirsin. Sadece tırnaklarında değil, renklerine bayıldığın ojelerinle daha ne harikalar yaratabilirsin;) Senin için 10 özel tüyomuz var. İşte başlıyoruz!

 1. Metal objeler hava ile oksitlenir ve kısa sürede renk değiştirir. Kıyafet aksesuarlarının her daim yeni gibi durmasını istiyorsan onları şeffaf ojenle boyayabilirsin. Hem böylece taşlı, boncuklu aksesuarların da korunmuş olacak; taşı düştü mü, boncuğu kırıldı mı derdinden kurtulacaksın;)

FOTOĞRAFLARDA İNCECİK ÇIK

2. Her zaman yanında taşıyacağın şeffaf bir tırnak cilasıyla, kaçan ince çorabının yırtığının ilerlemesine engel olman çok kolay. İster bir partide ol, ister okulda; hemen sür kaçan yere, kaçığın yürümesini durdur, rahat hareket et!

oje-ile-yap33. Takılarından sıkıldın mı? O halde ojenle boya onları! Pembe, sarı, turuncu, mor; kıyafetine ve sezonun modasına göre kolye uçlarını, küpelerini, yüzüklerini dilediğin renge oje ile boyayabilir, onlara yepyeni bir hava katabilirsin;)

4. Çok ucuza alacağın siyah saç tokaları ile yaratıcılığını kullan! Onları ister pırıltılı ojelerinle, ister neon renklerle bir güzel boya! Sonra da kurumaları için bir kağıda saçına takar gibi geçirip kurumalarını bekle. 1 saat sonra tokaların kullanıma hazır olacak! Harika, değil mi?

ÜNLÜ STİLLERİN MEZUNİYET GECESİ

5. Zaten dikiş dikmekten anlamıyorsun, şu en sevdiğin gömleğinin düğmesi düştü ve hemen dikmek zorundasın. Ama gel gör ki, ipi iğneye bir türlü geçiremiyorsun. O kadar uğraştıktan sonra ipin ucu iyice yıprandı haliye! İpin ucunu kaçırmaya hiç gerek yok Hep17 Kızı:) Hemen şeffaf ojeni sür, azıcık kurumasını bekle; sonra da ipe kolayca geçir. Sana kolay gelsin;)

oje-ile-yap76. Ah şu anahtarlar! Bir kere de sokak kapınızın anahtarını bulman neredeyse hiç mümkün olmadı! O zaman çeşitli oje renleriyle her birini boyayıp onların karışmasını engelleyebilirsin. Bak işte, kırmızı olan sokak kapısı anahtarı; aç gir hemen;)

7. Nostalji yapıp arkadaşına posta ile kart mı gönderiyorsun. Dur, zarfın ucunu yalamana hiç gerek yok! Dilediğin renkte bir ojeyi zarfın yapıştırma yerine sürebilirsin. Hem arkadaşın mektubunu açınca zarfın çok da havalı görünecek.

8. Odanda dolap üzerinde duran onlarca oje, bir süre sonra sana da annene de sıkıntı yaratabilir. Kapalı bir kutuya koyduğunda ise bu kez renklerini göremiyorsun, öyle değil mi? O zaman sen de kapaklarının üzerine azıcık ojesinden damlat ve kurumasını bekle. Hepsine aynı işlemi uyguladıktan sonra kutuya yerleştir. Bak, artık ne renk arıyorsan, içinden rahatça seçebilirsin.

oje-ile-yap19. Daha radikal önerilerimiz de var! Yüksek topuklu ayakkabılarının tabanlarını dilediğin renkte ojenle boyamaya ne dersin? Şaka yapmıyoruz, gerçekten! Bu tarz ayakkabılarda genellikle mat renkler kullanılıyor, ama sen işe parıltı da katabilirsin istersen. Sadece boyamadan önce ayakkabının çevresini bantla ki, derisine oje bulaşmasın. Sonra ilk katı sürüp iyice kurumasını bekle. Ardından bir kat daha geç. Bir gece o şekilde kalsın. Sonra bantları çıkar! Ve işte, şık ayakkabın artık hazır.

10. Her ayakkabıya göre bir ayakkbı boyası rengi bulmak ne kadar zor, öyle değil mi? Özellikle de lame ve dore ayakkabılarımızın burunları hemen yıpranır ve yeni alınmış olmalarına rağmen eski bir görüntüye bürünüverir. Evet, bu ayakkabılar için ayakkabı boyası bulmak zor, ama oje bulmak çok kolay. Yıpranan yere dikkatlice ojeni tek kat sür ve kurumasını bekle. Sonra yeterli gelmezse bir kat daha sür. Bak, nasıl da yepyeni oluverdi hemen. Artık güle güle giyebilirsin;)

MEZUNİYET PARTİSİ’NE ÖZEL TIRNAKLARIN İÇİN HARİKA ÖNERİLERİMİZ VAR!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here