O kızla başa çık

0
2520

Arkadaşının senin nefret ettiğin bir kızla arkadaş olmasının nasıl bir duygu olduğunu iyi bilirsin. İşte sana bu durumla başa çıkman için birkaç püf noktası.

Kabul et
İlk olarak arkadaşın senin nefret ettiğin biriyle arkadaşlık ediyorsa bu dünyanın sonu değil.

Sakin bir şekilde
Arkadaşınla bu kişi hakkında “sakin” bir şekilde konuş. Ona sadece o kızdan pek de hoşlanmadığını olabildiğince pozitif bir şekilde anlat.

3arkadas03
Arkasından konuşma

Arkadaşına o kızdan bahsederken asla onu çekiştirme. Bu seni onun arkasından konuşan dedikoducu bir kız gibi gösterir.

Mutlu, özgüvenli ve eğlenceli
Arkadaşının senden taraf olmasını istiyorsan, üçünüz birlikteyken asla somurtma; aksine mutlu ve pozitif ol. Olmasan da öyle görün. Bunu başarabilirsin değil mi Hep17 Kızı:)

Yetişkin gibi davran
Hoşlanmadığın kız sana karşı kaba davranmaya veya seni iğnelemeye kalkarsa asla karşılık verme. Sakin ol ve gülümse. Asla onun seviyesine inme.

3arkadas08Medeni ol
O kişiden nefret etsen bile ortamdan hoşlanıyormuş gibi davran. Negatif davranman üçünüz için de kötü bir durum yaratır. Bu yüzdenmedeni ol.

Soğuk durma

Üçünüz birlikteyken sadece arkadaşınla iletişim kurup bu kız yokmuş gibi davranırsan arkadaşını da sıkıntıya sokmuş olur, ortamın gerginleşmesine neden olursun. O yüzden ne olursa olsun onunla da konuş, tebessüm et.

Kötü olma
Oldu ki, bir fırsatını buldun ve bu kıza bir laf geçirme şansı yakaladın. Böyle bir anda emin ol arkadaşın bu durumu farkedecektir. Nefret ettiğin bu kıza okkalı bir ders vermek istemiş olabilirsin, ama bu davranışın arkadaşınla dostluğunuzun bitmesine bile neden olabilir.

Bilmesine izin verme
Sinir olduğun kızın ona karşı olan negatif duygularından haberdar olmasına sakın izin verme. Yoksa olay daha da büyüyebilir ve bu kişi seni daha fazla sinir etmeye başlayabilir.

ARKADAŞLIKLARINDA BAHAR TEMİZLİĞİ YAP

DİKKAT ERKEKLER GİREMEZ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here