Stiletto ile nasıl mükemmel yürürsün?

0
33229

Daha ince görünmek, daha uzun görünmek, mükemmel görünmek, özel bir gece için fark yaratmak ya da sadece çok sevdiğimiz için giyeriz stilettoları. Peki bu gayet yüksek topuklu ayakkabılarla doğru adım attığına emin misin? Çok para ödediğin bu şık ayakkabılara hakkını vererek yürümek istersen, taktiklerimizi okumadan lütfen adımını atma! Gör bak, catwalk modelleri gibi olacak, arkadaşlarından bu konuda 10 tam puan kazanacaksın!

stiletto-giyme6NINE WEST, 200 TL

1. Yüksek topuklularla rahat yürüyebilmek için yapılan en büyük hata, dizleri bükmektir. Aman Hep17 Kızı, sakın sen de bu hatayı yapma, çünkü çok kötü duruyor. Bunu engellemek için küçük ve yavaş adımlar at. Bu konuda sezgilerine güven; hızını sen ayarlayabilirsin. Sonuçta bebek değilsin ve ilk adımını atmıyorsun:)

stiletto-giyme11İNCİ, 199.95 TL

2. Adımını attıktan sonra önce topuğun, sonra parmakların yere temas etmeli. Bir sonraki adım için kendini çok hafif ileriye doğru it.

stiletto-giyme12ELLE, 278.90 TL

3. İyi ve sağlam bir yürüyüş için duruşunun da düzgün olması gerekir. Kambur duruyorsan, ayaklarını yere sürüyerek yürüyorsan, dilersen stiletto giyme konusunu bir süre daha ertele! Çünkü zaten topuklu ayakkabı giymendeki amaç, kendine güvenli bir görünüm sergilemek. Kötü bir duruşla bunu asla sağlayamazsın.

PÜF NOKTALARI
* Başın dik durmalı; omurga doğrultusunda olmalı; köprücük kemiklerinle çenen, birbirine paralel durmalı! Stilettolarınla yürürken, aşağı bakmaktan özellikle kaçın.

* Düzgün duruş için omuzların geride ve aşağıda olmalı, kolların yanlarda rahat durmalı. Yürürken kollarını hafifçe sallayarak rahat bir izlenim yaratabilirsin;)

* Omurgan dik olmalı, karın kaslarını yürürken hafif sıkmalısın.

* Eğer ilk kez stiletto giyiyorsan, adımlarını atarken dizlerini hafifçe kırmanda bir sakınca yok; tabii bunu bir alışkanlık haline getirmemen kaydıyla. Adım atarken bacaklarının birbirine yakın olmasına dikkat et!

stiletto-giyme2TOPSHOP, 62 TL

4. Yürürken, sanki önünde düz bir çizgi olduğunu hayal et! Modellerin de bu taktiği uyguladığını biliyor muydun? Yüksek topuklarla etkileyici bir yürüyüşün en iyi yolu, düz bir hayali çizgi ya da gergin bir ip üzerinde yürüdüğünü düşünerek adım atmaktır. Catwalk modeller gibi sen de daha etkili bir yürüyüş için yürüyüşüne hafif bir esneklik katabilirsin. Bir ayağının parmakları önde ileriye baksın. Bu esnada diğeri geride yere baksın. Elbette bu, bir anda oluverecek bir durum değil. O yüzden prova öncesi profesyoneller bunu nasıl çözmüşler görmek için bir parça Fashion TV izlemende yarar var. Ancak catwalk modellerin, yürüyüşlerine her zaman abartı kattıklarını sakın unutma ve birebir sakın onlar gibi yürümeye çalışma, yoksa komik duruma düşersin, ona göre!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here