9 adımda ilham perisi ol!

0
3228

Hep hayran olduğumuz ünlülerden ilham alacak değiliz ya; bu kez ilham perisi bizzat sen ol Hep17 Kızı! Arkadaşlarının fikirlerine önem vermesini; örneğin sinemaya gidilecekse öncelikli olarak senin düşünceni almalarını, kıyafet seçiminde sana danışmalarını istiyorsan, hem tarzınla hem de yaşam biçiminle farklılık yaratman, kendini geliştirmen gerek. Haydi bakalım, arkadaşlarının 1 numaralı ilham perisi olmaya hazır mısın?

BEDEN DİLİNE BAK, SENİ SEVİYOR MU ANLA

1
Gerçek ol! Eğer sahte veya samimiyetsiz görünürsen, senden bırak ilham almayı borç para bile almazlar:) Bu yüzden öncelikle söylediklerine kendin inanmalısın. Sen söylediklerine inanmazsan, başkaları sana neden inansın ki;) O yüzden ilham perisi olmak için gerçekçi ve dürüst ol; dürüstüğün senin için ne kadar önemli olduğunu arkadaşlarına kanıtla! Sonra gör bak, neler olacak;)

MÜKEMMEL KONUŞ, YAKIŞIKLIYI ETKİLE

2
Arkadaşlarına bir konuda yol göstermek için kendi kişisel zaferlerini anlatmaya çalışma. Bu senin ne kadar narsist, egosu yüksek bir kız olduğunu düşünmelerinden başka bir işe yaramaz. Eğer illa kendini örnek vermen gerekirse, “Ben daha önce yapmıştım” gibi kestirme cümlelerle deneyimlerini paylaş. Sonra da topu hemen onlara at! Nasıl mı? Onları önemsediğini gösteren sözcüklerle… Örenğin, “Siz olsanız eminim aynısını yapardınız” ya da “Bence senin kişisel özelliklerin, bu olayın hemen üstesinden gelmeni sağlardı” gibi;) Karşındaki insanı onore etmen, sana değer vermelerine yardımcı olur.

ilham-perisi53
Duygusal olarak onların yanında her zaman güçlü olmalı ve güçlü görünmelisin. Eğer gerçek bir ilham perisi olmak istiyorsan, insanlar seni kızgın ve sinirli görmemeli. Güçlü ol! Bırak, arkadaşların sinir olsun! Onlar bir şeye kızdıklarında bilecekler ki, içlerinden birisi durumu kontrol altında tutmayı başaracak! İşte, o “birisi” hep sen ol!

YOKSA ERKEK KANKİN SANA SIRILSIKLAM AŞIK MI?

4
Arkadaşlarından biri zor durumda kaldığında, çıkmaza girdiğinde ona öğüt verme! Aksine, daha önce başardığı, üstesinden geldiği bir konuyu örnek göster ve bunun da üstesinden kolayca gelebileceği konusunda ona destek ol!

5
Sorunları, engelleri kabul et, onları görmezden gelme! Aksine, engellerin üstesinden gelebilmek için onları iyi tanımla, analiz et! Böylece çözüm üretmen kolaylaşır. Bu da hedef kitlene güven verir.
6
Karşına çıkan sorunlar dağ gibi olsa da, sen onları hep küçük gör! Böylece en büyük sorun bile sana aşılmaz gibi görünmeyecek. Çüzüm için diğer sorunlarla onu kıyasla! Bir anlamda üstesinden gelmek için kendinden kopya çek:) Böylece daha hızlı yol alırsın.

FLÖRTÖZ BİR KIZ OLMAYA VAR MISIN?

ilham-perisi27
Bir konuşma yaparken, kültürel örneklerin özellikle üzerini çiz;) Popüler kültürden ya da geçmişten vereceğin her türlü yerinde örnek, insanlara ilham vermen için iyi bir yoldur. Bu, bir film de olabilir, tiyatro oyunu da, tarihte yaşanmış bir olay da…

8
İlham perisi olmak için umut verici de ol! Umut, ilham veren insanlar için en önemli etkendir. İnsanlar her zaman bir amaç peşinde koşarlar. Tünelin sonunda bir ışık olduğunu bilmek, herkese güç verir. Amaçlarına ulaştıklarında elde edecekleri başarı, herkes için en iyi ödüldür. O yüzden karamsar ve yıldırıcı konuşmalardan her zaman uzak dur. Olayları hep iyi yanından ele al.

9
Hedef kitlenin savunucusu ol! Hedefe ulaşmak için tüm ihtiyaçlarınız tam mı, iyi analiz et. Eğer sadece kendi refahın için uğraştığını görürlerse, ilham perisi olmayı unut gitsin;) Onlara hakkını verir; yeri geldiğinde güzel sözlerini onlardan esirgemez, her zaman yanlarında olduğunu gösterirsen, onlar da senin için daha fazlasını yapmak için mücadele ederler.

SOFİSTİKE OL, COOL GÖRÜN, HAVANA HAVA KAT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here