Ailenin mükemmel kızı ol!

0
3728

Ailenin mükemmel kızı olmak hiç de öyle kolay bir şey değil. Annenle kavga etmeden, babanla sürekli çatışmadan, kardeşinle atışmadan da yaşayabilirsin. Elbette erkenlik çağında olduğun için değişen hormonların bazen buna izin veremeyebilir Hep17 Kızı. Ayrıca arkadaşlarının yaşantısı ve ilişkileriyle kendininkileri kıyaslandığın özel bir dönemdir ergenlik. Ve bu dönemde genellikle kendini hep yalnız hisseder, seni kimselerin anlamadığını düşünürsün. Ama dur, bu durumu değiştirmek senin elinde. Şeker gibi bir kız olmaya, annen ve babanla ilişkilerinizi yoluna koymaya hazır mısın?

ANNENDEN ARKADAŞ OLUR MU?

1
Ailenle, özellikle de annenle ilişkilerin nasıl? Bunu anlamanın en iyi yolu bir liste hazırlamak. Birlikte yapmaktan hoşlandığın, hoşlanmadığın, olmasını istediğin ne varsa bu listeye not et!

2
Listede ortaya çıkan sorunları düzeltmek senin elinde. En azından bunun için çaba sarfetmelisin Hep17 Kızı. Ailen, özellikle de babandan yeterince sevgi göremiyor musun? Babanın sana sımsıkı sarılmasını istiyorsun, ama bu mümkün olmuyor mu? O zaman ilk adımı sen atmalısın! Örneğin sabah uyandığında sıcacık bir “günaydın”la birlikte babana sıkıca sarıl ve onu şaşırt. Merak etme, mesajı hemen anlayacaktır:) Ya da bir hatan oldu ve bu konuda şimdiye kadar hiçbir adım atmadın mı? O zaman onlara bir özür borçlusun Hep17 Kızı;) Hemen harekete geçmelisin:)

ailenin-mukemmel-kizi13
Ailenle bol bol vakit geçir. Özellikle tatil günleri bunun için iyi bir fırsat. Onlara yakın olman, ilişkilerinizi güçlendirir. “Nasıl yakın olunur ki” diye kaygılanma. Birlikte bir sürü şey yapabilirsiniz. Örneğin alışveriş merkezine gidin ve birlikte evinizin ihtiyaçları için alışveriş yapın. Ya da anneni en yakın kafede seninle bir kahve içmeye davet edebilirsin. Bu tarz bağlılıklar, ilişkinizde level atlamanıza yardımcı olacak; hem de hızla;)

4
Odan her zaman temiz olsun. Özgürce yaşadığın bu alanı annenin temizlemesine izin verme, bizzat sen yap. O zaten evin yemek, bulaşık, çamaşır gibi mecburi ihtiyaçlarıyla fazlasıyla ilgileniyor. Odanın temizlenmesi sorumluluğunu üstlenerek ona büyük bir yardımda bulunmuş olacaksın. Hal böyle olunca da anneni mutlu edeceksin;)

5
Hep temiz ve bakımlı ol! Anne ve babanın sürekli “duş aldın mı, banyo yaptın mı” gibi uyarı sorularına maruz kalma. Güzel kokulu şampuanlarınla duşunu al, nemlendiricilerini sür. Hem böylece sen de kendini daha iyi hissedeceksin, gör bak.

makyaj-alisveris26
Anne ve babaların en sevmediği şeydir, kızlarının makyaj yapması! O yüzden sen de elinden geldiğince nötr makyaj yap. Aksesuar kullanımı konusunda da aşırıya kaçma. Sürekli topuklu ayakkabılarla dolaşan bir kızı olmasını hiçbir anne istemez, sakın unutma.

7
Ailenin evinizle ilgili bir konuda söyleyecek sözleri olduğunda onları can kulağı ile dinle. Anlatılanları dikkate almamak ya da kulak arkası etmek, anne ve babana büyük saygısızlık. Hem bu şekilde sorumsuzca davranmak, sana olan güvenlerini yitirmelerine de neden olur. Ayrıca bir gün harçlığına zam istediğinde aynı tutumu onlar da sana sergileyebilirler; haklı olarak;)

8
Sadece ailen için değil, başkaları için de iyi şeyler yap. Güzel şeyler yapıyor olmak, kendini iyi hissetmene yardımcı olur. İyimser hissedersin ki bu da başta ailenle olan ilişkilerine pozitif biçimde yansır.

9
Onların her zaman gurur kaynağı ol. Okulda derslerine iyi çalış, en iyi notu almak için elinden geleni yap. Sonuç ne olursa olsun senin çabalarına şahit olacakları için sana her zaman güvenecek ve inanacaklardır.

10
Bir sorun olduğunda anne ve babanla sakince konuşmaı dene. Kavga, özellikle kaçınman gereken bir ilişki türü. Sorunu çömek için bir araya geldiğinizde onları ne kadar çok sevdiğini özellikle vurgula. Onlara sarılmayı da ihmal etme. Sorunu evde çözemiyorsanız, onları birlikte yürüyüş yapmaya davet edebilirsin. Mekan değişikliği hepinizin olaylara bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here