Serenay gibi mükemmel uzun saçlar

0
13074

Serenay Sarıkaya gibi mükemmel uzun saçlar hiç de zor değil. Sen de saçlarını tıpkı Serenay Sarıkaya gibi uzatabilir, model model şekiller yaratabilirsin. Gerek sabırsız olduğun için gerekse uzatmasını bilemediğin için hep kısa saç kullanmak zorunda kaldıysan, ama hayallerinde her zaman Serenay gibi mükemmel uzun saçlar varsa, o halde yazımızı mutlaka okumalısın Hep17 Kızı. Tüyolarımıza biraz azim, biraz da sabırı ekledin mi, işin çok kolay. Serenay Sarıkaya gibi sağlıklı, kalın telli, upuzun güzel saçlar için başlıyoruz o halde;)

TÜM SAÇLARA FİYONK

serenay1
kuaforden-mutlu-cik-mansetKUAFÖRDEN MUTLU ÇIKMA YOLLARI

1. Serenay gibi mükemmel saçlar için, öncelikle sağlıklı saçlara sahip olmayı prensip olarak alışkanlık haline getirmelisin. Bunun de yolu, kuaförden geçiyor. Düzenli biçimde saçlarının uçlarından aldırtmalı, modelini düzelttirmelisin. Yani, saçını uzatıyorsun diye aylarca öylece bırakman, hiç de hoş olmaz; saçların cılızlaşır, şekil almaz, dökülmeye başlar. Eğer düzenli olarak kuaföründe saçını kestirirsen, kökten uca sağlıklı saçlara sahip olman kolaylaşır.

2. Kuaföre, saçının cinsine göre 8 ila 12 hafta içinde gidebilirsin. Her gittiğinde saçından 1.25 cm kadar kestirirsen saçının daha hızlı uzamaya başladığını sen de fark edeceksin.

SAÇLARINI YAZA HAZIRLA!

serenay103. Tabii biz 8 ila 12 hafta dedik, ama sen, saçının daha kısa sürede yıprandığını düşünüyorsan, daha erken de kuaförünün yolunu tutabilirsin.

4. Oldu ki, boya, yanlış kesim gibi farklı nedenlerle saçın hasar gördü. Böyle durumlarda hasarlı kısımları kesinlikle temizletmelisin. Hatta saçlarının yine kısacık kalacağını bilsen bile… Hasar görmüş saçın uzamayacağını bilmelisin. Kısa saçını tekrar sağlıklı biçimde uzatman daha kolay ve kesin bir çözüm.

5. Saçlarını ılık su ile yıka ve durula. Soğuğa yakın su, besinlerin saç köklerinde kalmasını sağlar. Sıcak su, sağlıklı enzimleri yok eder ve saçının cılızlaşmasına, dökülmesine neden olur.

6. Serenay gibi mükemmel uzun saçlar için, saçlarını çok sık fırçalama! Ayrıca duşta ve duştan sonra saçlarını taraman gerekiyorsa bunun için geniş dişli bir tarak kullan.

7. Eğer o veya bu nedenle saçın düğüm olduysa, onu açmak için duşta saç kremi, duştan sonra da nemlendiricili bakım kremi sür ve saçını öyle tara.

8. Bir elinle saçını tararken-fırçalarken, diğer elinle de taradığın bölümü üstten avuş içinle tut. Böylece saçlarını çekiştrimek zorunda kalmazsın. Saçlarını çekiştirmek, saç derisini strese sokar ve saç dökülmelerini artırır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here