Aşık olmak istiyoruuuuum:(

1
4710

Aşık olmak istiyor, ama aradığın aşkı bir türlü bulamıyorsun:( Unutma Hep17 Kızı, aşk, balık gibi avlanmaz, onu yakalamak için biraz özveri, biraz özgüven, biraz sosyallik bolca da sevgi gerekir. Sende bunların hepsi var da, silahlarını nasıl kullanacağını bilemiyorsun belki de. O zaman aşık olmak için bir yol haritası çiz, pusulayı iyi oku, tabelaları dikkate al, aşka doğru yol al!

1. Öncelikle kendine karşı saygılı olmalısın! Belki çevrendeki tüm insanlar seni çok, ama çok seviyorlar ve sen kendine gereken saygıyı göstermediğin için hala hiç sevilmiyormuş gibi hissediyorsundur. Eğer başkaları tarafından sevilmediğini düşünüyorsan, başlaman için en iyi nokta, öncelikle kendini sevmeyi öğrenmek. Pozitif yönlerin için kendini kutla, negatif yönlerini yok saymadan onları benimse ve kendine karşı bir hoşgörü kabuğu ör. Unutma, sen mükemmel bir kızsın ve hiç kimse bu gerçeği değiştiremez!

2. Kendine güçlü bir güven inşa et! Kendine güven ile son derece çekici bir kız olacağına inan! Sen kendini mükemmel görüp harika hissedince, insanlar da seni böyle görecek ve kabullenecekler. Bu da kazanmak için en güçlü silahın!

asik-olmak-istiyorum4
3.
Kendine güven konusunda sıkıntı yaşıyorsan, bir yardım almaktan kaçınma. Bu, okulunun rehber öğretmeni de olabilir, bir psikolog da… Eğersorunların üstesinden gelemeyecek kadar ağır olduğunu düşünüyorsan yardım alman en doğrusu. Profesyonel bir yardımla, hayata bakış açın değişecek, kendine olan güvenin artacak, aşka hızla yaklaşacaksın.

4. Senin için “aşk” ne demek? Aşkı iyi tanımla. Böylece sana zarar veren insanlardan uzak durmayı da öğreneceksin. Yanlış insanların peşinde “aşk” diye koşturup gereksiz zaman harcamaz, psikolojik olarak yorulmazsın. Her şeyden önce aşkın tek taraflı ya da koşullu bir sevgi olarak sakın görme!

5. Sana zarar veren duyguları, insanları tespit et! Seni görmezden gelen, inciten, hakaret eden, en önemlisi de sana sürekli kötü hissettiren insanlardan, özellikle de erkeklerden uzak dur. Aşkı, bu noktalarda özellikle arama. Yoksa aşk zannettiğin şey, başına çoraplar örebilir, ona göre!

6. Duyguların hakkındaaçık ol. Hoşlandığın çocuğa hislerini göstermekten çekinme! Bir sorun olduğunda da, “sorun var” diyebil. Aynı şekilde karşı tarafa da duygularını göstermesi için şans tanı! Onların hissettiklerini sakın göz ardı etme! Herkesten öğreneceğin bir şeyler var, ona göre;)

erkek-kankin-asikmi4
7.
Gönüllü ol! Kendini sevilen bir kız olarak hissemenin en kolay yolu, toplumdan kazandıklarını topluma geri vermektir. Her yerde, senin yardımına muhtaç insanlar var! Sen onlara yardım ettikçe, çevrendekilerin bolca taktirini toplayacaksın. Bunun sende yaratacğı pozitif etkiyi tahmin bile edemezsin;)

8. Bir köpek ya da kediye ne dersin? Sevgiyi derinden hissetmenin en kolay yoludur minik dostlarımız. Tek dikkat etmen gereken konu, seçeceğin tür ne olursa olsun, bu canlıyı petshoptan değil, bir barınaktan almak.

erkek-kankin-asikmi8
9.
Senin gibi düşünen, senin gibi yaşayan insanlarla daha fazla zaman geçirmeye çalış. Örneğin hayranı olduğun sanatçıların fan kulübüne üye ol, hobi edin… Seninle aynı düşünen insanlarla zaman geçirerek daha mutlu olduğunu, hayata pozitif baktığını göreceksin.

1 COMMENT

  1. Bende aşık olmak istiyorum 🙁 Umarım bu görüşlerin bana faydası olur 😉 Tişikkirler sipermen :)))) <3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here