Yol şarkılarım

0
1094

Ve tatil biter…
“Sonunda!” dediğini duyar gibiyim:) Evet bu kez gerçekten bitti:( Gerçi seyahatlerim bir süre daha devam edecek, ama hayatımın genel rutini içinde olan minik seyahatler bunlar. Nereye olduğunun bir önemi olmadan, sadece gitmek eyleminin peşinde koşan bendeniz için nefes alıp vermek kadar önemli bir rutin!

nesrin-yol-sarkilari3
İşte böyle bir rutine ihtiyaç duyan benim için önemli olan “gitmek” eyleminin uzun sürmesidir. Zaten biliyorsun ki, uçaklarla aram pek iyi değildi. Gerçi bu yaz elimden geldiğince bu korkuyu yenmek adına uçakla gidip geldim bir yerlere, ama yine de en sevdiğim karayolu oldu hep. O nedenle bu kez otobüs yolculuğunu tercih ettim.

İyi ama upuzun, bitmek bilmeyen yollarda zaman geçirmek için ne yapılabilir?

Uyuyabiliyorsan uyursun. Eğer yol, araba vs. tutmuyor ise kitap okursun.

Mutlaka kulağında kulaklığın vardır ve müzik dinlersin. Eh biraz da kendini boşluğa bırakıp hayal kurarsın belki aşık olduğun çocuğu düşlersin;)

nesrin-yol-sarkilari2Şahsen ben uyuyamayan bir tür değilim, ama yine de uyumamayı tercih ediyorum. Maalesef kitap okuyamıyorum, çünkü sonrası gerçek bir ızdırap oluyor benim için. Dolayısıyla internette de gezip tozamıyorum. Geriye en sevdiğim iki şey kalıyor; müzik dinleyip hayal kurmak… Kurduğum hayaller bana kalsın ama “playlist”imin bir kısmını memnuniyetle paylaşabilirim:) “Bir kısmını” diyorum, çünkü hepsini saymaya kalksam dünyadaki tüm yollar biter:)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here