Lezzetli mi lezzetli çikolata banyosu

0
984

Çikolatayı şimdiye kadar sadece yemek ve içmek için kullandın, değil mi? Çikolataya bayılan biz kızlar için çikolata banyosu da muhteşem bir seçenek. Banyo ve çikolata biraz garip gelse de kokusundan gelen rahatlama ve kakaonun yumuşatıcı etkisi ile birçok faydası olduğu da bir gerçek. Lüks spa merkezlerinde sıklıkla kullanılan çikolatanın cildin nemlenmesine ve deri hücrelerinin yenilenip gençleşmesine etkisi çok büyük.

Öyleyse neden sen de bir çikolata banyosu hazırlayıp evde spa keyfi yaşamayasın;) Haydi, lezzetli bir çikolata banyosu hazırlayalım. Hem de köpüklü.

cikolataİçindekiler

• 1 fincan kokusuz banyo köpüğü

• Yarım kilo soya sütü. Bunu yerine normal günlük süt de kullanabilirsin.

• 85gr kadar bitter çikolata. Çikolatanın bitter olması çok önemli. Çünkü bitter çikolata yüksek antioksidan madde barındırır ve içeriğinde çok daha az katkı maddesi ve şeker vardır.

1. Önce çikolatayı küçük küçük parçalar halinde doğra. Ya da peynir rendeler gibi rendeleyebilir veya rondodan geçirebilirsin. Ne kadar küçük parçalar haline gelirse o kadar iyi erir. Soya sütünü bir tencerde ısıt. Isındıktan sonra çikolatayı yavaş yavaş süte kat ve kısık ateşte çikolatalar iyice eriyinceye kadar karıştır. Asla kaynamasına izin verme.

2. Çikolatalar iyice eridikten sonra bir köşede tencereyi soğumaya bırak.

cikolatabanyosu043. Küvete banyo yapacağın sıcaklıkta suyu doldurmaya başla. Kokusuz banyo köpüğünü suya dök.

4. Küvete su akarken çikolatalı sütü banyona ekle. Elinle çikolatayı ve suyu iyice karıştır. Özel çikolatalı banyon hazır. Şimdi küvete gir ve bu muhteşem banyonun keyfini çıkar. Vücudunu rahatlattıktan sonra ılık suyla duş al.

Aaa tabii, bu arada, suyu boşalttıktan sonra banyoyu güzelce temizlemeyi de unutma sakın olur mu? Yoksa annenle aranız fena halde açılabilir, ona göre:)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here