Aranızdaki aşk hiç bitmesin

0
2533

Bitmeyen aşk olur mu sence? Eğer çok seviyorsan ayrılsanız bile -ki aman şeytan kulağına kurşun, aşk hep devam eder Hep17 Kızı! Peki bu yakışıklıyla aranızın hep sıcak kalmasına, aşkınızın sürekli olmasına ne dersin? O halde sürekli “acaba beni seviyor mu” diye için içini kemireceğine, mutlu bir çift olmak için her yolu dene, ilişkinizi hep sımsıcak tut!

iliski-ask-cift-sicak-31. İYİ YÖNLERİNE ODAKLAN
Kimse mükemmel değildir. Onun da mutlaka hataları ve kusurları vardır. Ama eminim, güzel yönleri de azımsanmayacak kadar çoktur. Yoksa bu yakışıklıya aşık olabilir miydin;) O halde bu çocuğun olumsuz yönlerine odaklanmaktan vazgeç; Eğer onu sürekli eleştirmeye devam edersen, bir bakarsın kuş yuvadan uçuverir. Bunu yerine onun iyi yönlerine özgü dolu sözler söyle, söylemekle kalma, bu yönleriyle mutlu olmasını bil.

iliski-ask-cift-sicak-22. ARANIZDA SİZE ÖZEL SÖZCÜKLERİNİZ OLSUN
Evet, belki ona “kuşum”, “bebeğim” gibi sözler söylemek, çevrendekilere komik gelebilir, ama sizin ilişkinizi sıcak tutar. Örneğin birbirinize evcil hayvan isimleriyle hitab etmeniz, özellkle ilk günlerde aranızdaki samimiyetin artmasına yardımcı olabilir. Bırak başkalarına saçma ve komik gelsin, bu sözcükler beraberken kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlar.

3. ESKİDİK BİZ NASILSA DİYE DÜŞÜNME
Nasılsa birbirimizi tanıyoruz ya da ne gerek var o zaten beni biliyor gibi gerekçelere sakın sığınma; rutin de olsa sevgiye dair her şeyi yapmaya devam et! Örneğin her sabah ona mesaj mı atıyorsun! İlişkinizin ileriki aşamalarında da buna devam et. Ya da yeni şeyler bul; örneğin mesaj atma artık, WhatSapp’tan bir smile’i gönder.

4. KİN TUTMA
Bir ilişkinin en büyük törpüsüdür, kin! Aman, sen sen ol, eğer bu yakışıklıyı gerçekten çok seviyorsan ona kin besleme. Aksine, içten içe ona kızıp öfkeleneceğine, açık biçimde onunla konuşmayı dene. Ona çok kırgın ve kızgın olsan bile…

iliski-ask-cift-sicak-55. SOSYAL MEDYADAN UZAK DUR
İngiliz araştırmacılar, sosyal medyada geçirilen sürenin uzunluğu yüzünden, ilişkiler ciddi anlamda sekteye uğramaya başlamış. En az iki yıl sürecek ilişkiler, sırf sosyal medya yüzünden 9 ay devam edebiliyormuş. O yüzden sen de sevgilinle aranıza akıllı telefonunun girmesine izin verme. İnan, sosyal medyada okuyacakların ya da bizzat paylaşacakların sevgilinle yaşayacaklarından daha ilgi çekici ve eğlenceli değil.

iliski-ask-cift-sicak-16. BİRLİKTE BİR ŞEYLER YAPIN
Mutlu çiftlerin en büyük sırrı ne, biliyor musun? Birlikte ortak bir sürü aktiviteye imza atmaları ve haliyle keyif almaları. Sen de sevgilinle birlikte egzersiz yapabilir, film izleyebilir, bir hobi edinebilirsin. Bu konuda sen öncü olmaya ne dersin?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here