Oryal olmadan saç rengini açma yolları

2
27141

Hepimiz saçımızla ilgilenmeyi, ona farklı modeller ve renkler uygulamayı severiz. Peki, saçını doğal yollarla aydınlatıp sanki güneşten açılmış gibi bir ışıltı kazandırmaya ne dersin? Bu harika önerilerimize bayılacaksın;) Çünkü hiç biri oryal gibi saçının yıpranmasına neden olmuyor.

İşte sana evdeki malzemelerle oryal olmadan saç rengini açma taktikleri…

LİMON SUYU
Limon suyu ve güneş, saçını açmak için harika bir ekip oluşturur. 1/4 neskafe fincanı su (60 ml) ve aynı ölçüde limon suyunu karıştırıp sprey şişesine koy ve güzelce çalkala. Eşit miktarda saçına sık. Daha sonra saçının açılması için güneşte bekle! Limon suyu sitrik asit içerir ve güneşle birlikte güçlü bir pigment açma etkisi vardır. Bu yüzden limon suyunun vücuduna temas etmemesine özen göster, özellikle omuzlarını mutlaka bir havlu ile ört.

sac-acma-bakim
PAPATYA GİBİSİN

Papatya çayı da iyi bir açıcı etkiye sahiptir. Bunun için bir demlikte papatya çayını demle ve soğut. Daha sonra yıkanmış temiz saçını bu suyla durula ve kurut. İşte, hepsi bu kadar! Daha etkili bir çözüm için, şampuan ya da saç kreminin içine demlenmiş papatya çayını karıştırıp bir süre saçın için bu karışımı kullanabilirsin.

TARÇINLA KIZIL HAREKET
Saçında kızıl bir ton yaratman tarçınla çok kolay! Bunun için de bir çözümümüz var sana. Tarçın, bu konuda harikalar yaratır. 1 fincan (250 ml) kremi, 1 çay kaşığı (5 ml) limon suyu ve 2 yemek kaşığı (30 ml) tarçınla birleştir. İlave olarak saçını biraz da açmak için karışıma 1 bardak (250 ml) bal kat. Karışımı saçına uygulayıp streç film ile güzelce sar. Hatta bir süre kurutma makinesi ile saçının ısınmasına yardımcı ol. 3-4 saat maskeyi beklet. Sonra saçını güzelce yıka! Daha etkili bir sonuç için bu uygulamayı 3-4 kez tekrarla. Arkadaşların seni gördüklerinde inanamayacaklar;)

dogal-sac-acici-1
BAL ETKİSİ

Balın yararları saymakla bitmez. İşte bir bal harikası daha… 2 yemek kaşığı (30 ml) bal ve 1/4 neskafe fincanı kaynatılıp soğutulmuş su (60 ml) ile karıştır. Balın iyice erimesi için mikrodalga fırında ısıtabilir ya da benhari usulü ısıtabilirsin (kaynamış suyun içine oturtacağın tasa balı katıp eriyene kadar karıştır). Karışımı saçına uygula ve saçının ne kadar açılmasını istiyorsan, 30 ila 60 dakika kadar beklet! Sonuca inanamayacaksın:)

Bal, glikoz oksidaz, peroksit üretebilen bir enzim içerir. Su ile bir araya getirildiğinde, bu peroksit oluşmaya başlar ve yumuşak ama etkili bir boya görevi görür.

SİRKELİ IŞILTI
Küçük sprey şişesine 1 bardak (250 ml) kaynatılıp soğutulmuş su, 1/4 fincan (60 ml) elma sirkesini koy ve çalkala. Saçına eşit miktarda sıkıp güneşte kurumaya bırak. Bu işlemi birkaç kez uygula. Sirkenin saçına katacağı doğal ışıltılara inanamayacaksın.

sac-rengi-3
TUZ GÜCÜ

Tuz ve suyla yapacağın karışımı saçına uygula ve 20 dakika beklet. Sonra da durula. İşlemi birkaç kez tekrarla. Bu yöntem için kaba deniz tuzu kullanırsan daha etkili olur. Elbette denize girmek de saçının açılmasına yardımcı olur.

KABARTMA TOZU HARİKASI
Şampuanının içine 1/4 çay kaşığı (1.25 ml) kabartma tozu ekle. Birkaç ay şampuanını bu şekilde kullanman, saçının doğal biçimde açılmasına, aydınlanmasına yardımcı olur.

SAÇINI TARARKEN BU 5 HATAYI SAKIN YAPMA

https://www.facebook.com/hep17
https://twitter.com/
https://www.instagram.com/hep17/

2 COMMENTS

  1. Merhabalar. Ben sizin şu bal ve suyla olan yönteminizi denedim ama hiçbir işe yaramadı. Oysaki 60 dk boyunca da beklemiştim. Lütfen siteye işe yarar yöntemler koyun, insanları tuzağa düşürmeyin. Saygılar…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here