Noel Baba geldi, ho ho ho!

0
692

Her yılbaşı yaklaştığında, sevdiğimiz ünlüler Noel Baba kılığına girmeye bayılıyor. Açıkçası biz de onları böyle görmeyi çok seviyoruz:)
Yeni yıl demek, heyecan demek, yeni umutlar demek, kırmızı demek ve tabii bir de Noel Baba demek ne de olsa:) M.S. 280 yılında Patara’da doğduğu düşünülen Aziz Nicholaos’ın babasından kalan mirası yardıma muhtaç insanlarla gizlice paylaşması, Noel Baba efsanesinin başlamasını sağlamış. Pek çok dilde Aziz, Nikola, Klaus, Noel ve Baba gibi sözcüklerin türevleriyle değişik isimlerle anılan Noel Baba’nın diğer en bilindik isimleri Santa Claus ve Papa Noel. Efsaneye göre Noel Baba, Elfleri ile birlikte geceleri çocuklara oyuncaklar yapar ve mektupla kendisinden hediye isteyen çocuklara bu oyuncakları geceleri bacadan bırakır. Tabii bu arada çocukların onun için bıraktığı bisküvi, süt, kurabiye gibi yiyecek ve içeceklerden yer-içer;)

Sevimli, koca göbekli, ak sakallı, kırmızı kıyafetleriyle hayli tonton ve tatlı görünen Noel Baba, bu yüzden ünlüler tarafından da bolca taklit edilir. Her yılbaşı yaklaştığında, en sevdiğimiz ünlüler Noel Baba gibi giyinip bol bol poz verirler; hatta konserlerinde sahneye bile Noel Baba olarak çıkarlar.

Onlar da servetlerini çocuklarla ve ihtiyacı olanlarla paylaşıyorlar mı bilemeyeiz, ama bu yıldızlar yeni yılı karşılarken Noel Baba gibi giyinmeyi çok seviyorlar.

İşte Ünlüler Noel Baba galerimiz… İlk fotoğrafı tıkla, galerimizde turlamaya başla!

DÜNYADA EN İLGİNÇ YILBAŞI GELENEKLERİ

YILBAŞI ALIŞVERİŞİNİ YAPARKEN BUNLARA AMAN ÇOK DİKKAT!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here