Dövme yaptırırken kendine sorman gereken 6 soru

0
3132

Dövme yaptırmak, çoğumuzun en büyük isteği. Sen de mi dövme yaptırmak istiyorsun? Karar vermeden ve pişmanlık duymadan önce, dövme yaptırmak ve ne şekilde dövme yaptıracağın konusunda bu soruların yanıtını net biçimde kendine vermen gerekiyor.

1. BU KİŞİ HEP HAYATINDA OLACAK MI?
Erkek arkadaşının ya da kankanın adını mı dövdürmeye karar verdin? Bir kez daha düşünmekte yarar var! Evet, bu kişi şu an hayatının merkezinde olabilir. Ama 3 ay, 1 yıl, 5 yıl sonra?.. 10 yıl içinde de böyle olacak mı acaba, ne dersin? Elbette lazerle sildirme imkanın var, ama düşünce olarak hayatında kalıcı olduğuna emin olacağın birinin ismini dövdürmek daha mantıklı değil mi sence de? “Hayatının aşkı” konusunda sanki biraz daha beklemen gerekiyor, ne dersin?

DEMI LOVATO’NUN DÖVMELERİNE ZOOM

dovme-yaptirma-3
2. YERİ KONUSUNDA EMİN MİSİN?

Genellikle dövmenin hep vücudumuzun görünen kısmında olmasını isteriz. Ama bunun pek çok sakıncası olabilir. Örneğin en başta herkese dövmenin anlamını anlatmak zorunda kalacağını bilmelisin. Şu anda öğrencisin, ileride iş aramaya ve iş görüşmelerine gitmeye başlayacaksın. Patronun olacak kişi, acaba elindeki ejderha dövmesi konusunda ne düşünür; bunu şimdiden kestirmek zor elbette. Bu yüzden dövmenin yeri konusunda karar verirken, bir, hatta birkaç adım ötesini de iyi değerlendirmelisin.

3. ŞEKLİ HAKKINDA İYİ DÜŞÜNDÜN MÜ?
Şu anda zombili, vampirli dizi ve filmleri çok sevdiğin için, içine şeytan kaçmış dövmeleri daha çok seviyor olabilirsin. Ya da “Pretty Little Liars” izleyip daha kızsal dövmeler yaptırmak isteyebilirisin. Unutma, o şeytan ya da meleği ömrünün sonuna kadar vücudunda taşıyacaksın. Bu yüzden senin için gerçekten doğru bir şey ifade etmesi gerektiğini bilmelisin. Dövmen çevrendekilere senin hakkında fikir verecek, bunu sakın unutma!

dovme-yaptirma-1
4. AMACIN POPÜLER Mİ OLMAK?

Şu anda kalçanın üzerine dövme yaptırıp düşük bel pantolonunla bunu gösterme fikri sana çok hoş gelebilir. Moda ve popüler kültür, bize bir sürü şey dayatıyor sonuçta. Peki, bundan 10-15 yıl sonra, eski fotoğraflarına baktığında da bu görüntüyü beğenecek misin? Belki evet, belki hayır! Popüler olan, en güzel olan değildir, bunu aklından çıkartma! Bu, sadece dövme için değil, her konuda geçerli. Hatta mümküse popüler olandan uzak dur, daha karizmatik ve cool görünürsün.

5. ANLAMINI BİLİYOR MUSUN?
Arkadaşının ya da bir ünlünün dövmesini çok beğendin! Bir Çin atasözüymüş ve çok da derin anlamlar içeriyormuş! Hııım, gerçekten böyle mi acaba? Anlamını bilmediğin ve emin olmadığın bir dövmeyi, şiddetle yaptırmamanı öneririm. Çünkü yazı doğru bile olsa, acaba yapan kişi doğru yazabilecek i? Sonra “savaşma, seviş” derken, “aşk değil, savaş” gibi bir anlam çıkabilir ortaya:) Aman dikkat!

SELENA GOMEZ ARAPÇA DÖVME YAPTIRDI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here