“Umarım bize uğramaz” dedirten yeni moda

0
2017

“Yeni moda” demek, her zaman en heyecanlandıran, en güzeli demek olmuyor ne yazık ki! Şu aralar İnstagram’da, Twitter’da, YouTube’da ve özellikle de benim de çokça kullandığım ve bayıldığım Tumblr’da sık sık karşıma çıkan, haber yapsam mı yapmasam mı diye kararsız kaldığım yeni bir moda var Hep17 Kızı! Sonuçta yazmaya karar verdim, zira elçiye zaval olmaz! Evet, gördüklerimden hiç hoşnut değilim, ama tüm dünyada, özellikle de Amerika’da bu konuda ciddi bir akım var! Tamam, söylüyorum, sıkı durun: Koltuk altı tüylerini boyama trendi. (Iyk!?!)

koltukalti-boyama-1Biliyorum, biz Braun, Philips gibi epilasyon aletleri, sir ağda, tıraş bıçağı ve diğer akla gelen gelmeyen ne kadar tüy temizleyicisi varsa hepsiyle fazlasıyla haşır neşiriz. Hatta koltuk altı tüylerimiz hızlı çıkıyor diye lazer epilasyona gidenler bile var aramızda! O yüzden koltuk altı tüylerimizi değil boyatmak, uzatmak bile biz Hep17 kızları için hayli uzak bir ihtimal. Ama dünya kızları hiç de bizim gibi düşünmüyorlar. Kızlar turuncu, mavi, pembe, mora artık sadece saçlarını boyamıyorlar; koltuk altı tüylerini de boyayıp bir de bunları sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar.

koltukalti-boyama-2Hatta videoya çekip nasıl yapılacağı konusunda detaylı bir paylaşım yapanlar bile var. Yani hiç ilgilenmeyeceğinizi biliyorum ama, olaydan uzak kalmamak ve kendinizle gurur duymak için izlemeye değer sanırım:)

Bu koltuk altı tüylerini rengarenk boyama fikri neden beni bu kadar tiksindirdi, altında psikolojik birtakım nedenler var mıdır, onu da bilemiyorum elbette. Ama ne olursa olsun, bu mesele benden ve güzel ülkemin güzel kızlarından uzak dursun; n’olur:)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here