Harika pedikürle şımarık ayaklar

0
1498

Pedikürünün harika görünmesi için, sadece ayak tırnaklarını törpülemekle ya da etlerini temizlemekle mümkün değil. Ojeni korumak, kırılan tırnağına çözüm üretmek, ayaklarını hep yumuşacık tutmak, tırnaklarını oje süre süre sarartmamak da gerekir. İşte kalıcı bir pedikür ile kendini mükemmel hissetmenin, ayaklarını şımartmanın altın kuralları..

VAZELİNDEN DESTEK AL
Ayak tırnaklarımız daha ufak olduğu için oje sürmek daha zordur. Bu konuda vazelinden destek alabilirsin. Eğer tırnak çevresine vazelin sürersen, ojenin tırnak etlerine bulaşmasını engellersin. Ojeni sürme işlemini tamamlayıp biraz kurumasını bekledikten sonra vazelini kağıt havlu yardımıyla dikkatlice sil. İşte, hepsi bu kadar!

KIRIK TIRNAĞINI KAMUFLE ET
Tam bir partiye gitmek üzeresin ve ayak tırnaklarından birinin kırıldığını fark ettin! Eyvah! Üstelik bir de burnu açık ayakkabı giyeceksin. Dur, küçük bir göz aldatmacası ile durumu idare edebilirsin. Sorunu gidermenin en iyi yolu, kullanılmamış çay poşetinden ufacık bir parça kesip tırnağının kırık bölümüne koymak ve üzerine önce parlatıcı sürmek. Kuruduktan sonra ojeni de uygula. Bu şekilde tırnağın uzayıp diğerleriyle eşitleninceye kadar idare edebilirsin;)

pedikur-mukemmel-olsun-1YUMUŞAT VE PONZALA
Ayaklarımızdaki ölü deriden kurtulmak için sert ve kuru biçimde ayaklarımızı fırçalamak, cildimize zarar verebilir. Bunun yerinde senin için mükemmel bir formülümüz var: Yarım çay bardağı suya, yarım çay bardağı sirke, yarım çay bardağı Listerine, Colgate, İpana gibi bir ürünün ağız çalkalama suyundan ekleyip 10 dakika kadar ayaklarını bu karışım ile ovala. Daha sonra ponza taşı ile hafif hareketlerle masaj yap! Karışım, ayaklarının yumuşacık olmasına, ölü derinin hızlı atılmasına yardımcı olacak.

SARARMIŞ TIRNAKLARA ÇÖZÜM
Özellikle uzun süre kırmızı oje ile duran tırnaklarımız bir süre sonra sararmaya başlar; üzerinde lekeler oluşur. Bu sarılıktan kutulmak için su, limon suyu ve kabartma tozu karışımıyla tırnaklarına sil. Bunun için pamuk kullanabileceğin gibi tırnak fırçasından da destek alabilirsin. Ayrıca beyazlatma etkisi olan bir diş macunu ile de sarılıktan klayca kurtulabilirsin. (Bu formülleri el tırnakların için de kullanabilirsin)

AYAKLARINA MAYA İLE SPA:)
Ayaklarımız bizi tüm gün boyunca taşır! O yüzden rahatlamak en çok onların hakkı! Ama ayak SPA’sı için ille de pahalı bir ayak bakım merkezine gitmene gerek yok! Bira, bu konuda sana SPA konforunu sağlayabilir. Biranın içeriğinde bulunan maya, harika bir yumuşatıcıdır. Birayı bir kapta ısıtıp ayaklarını ısınmış bira ile ovala. Maya, sadece ayaklarının yumuşamasına değil, nasırların yok olmasına da yardımcı olacak.

pedikur-mukemmel-olsun-3UZUN SOLUKLU PEDİKÜR
İster evde kendin yap, ister manikürcüne yaptır; eğer pedikürünün uzun ömürlü olmamasından şikayetçiysen, oje sürmeden önce sirkeye batırılmış kulak çubuğunu tırnak etlerine ve tırnaklarının üzerine sür. Ojeni parmakların kuruduktan sonra uygula. Farkı göreceksin;)

TERMAL ÇORAP KULLAN
Evet, biraz babaanne görüntüsü sergilemene neden olabilir, ama evde termal çorap giyerek pedikürünün uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsin. Termal çorap ile ayakların hep yumuşacık kalacak;)

YEMEKLİK YAĞ İLE KURUT
El tırnaklarımıza sürdüğümüz oje için ellerimizi buzdolabımızın soğutucu bölümüne uzatarak kurutmak kolay. Peki ya ayaklarımız? İşte, ojeni en hızlı biçimde kurutma yolu! Ojeni uyguladıktan sonra fısfıs şişesine koyduğun yemeklik yağdan tırnaklarının üzerine püskürt ve eğer mümkünse ayaklarını fanın altında beklet! Göreceksin nasıl da çabucak kuruyacak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here