Bere takınca saçın bozulmasın

0
3907

Bere takmak, özellikle soğuk kış sabahlarında okula giderken nasıl da iyi gelir. Ancak bir yönüyle bere takmayı hiç istemeyiz, çünkü saçımızın modeli bozulur. Belki de kahvaltıdan çok zaman harcadığımız saçlarımız, bere takınca basılır, elektriklenir ve bambaşka bir şekil alır. Bu yüzden bazı sabahlar çok soğuk olsa da üşüyüp hasta olmayı bile göze alıp beremizi takmayız. Oysa birkaç önemli detayı göz ardı etmezsek, saçımız bozulmaz, beremizi rahatça kullanabiliriz. İşte, işine çok yarayacak taktikler…

BERE TAKMA STİLLERİBERE TAKMA STİLLERİ İLE SAÇIN HARİKA GÖRÜNSÜN

1. Bereni takmadan önce, saçının iyice kuruduğundan emin ol. Çünkü ancak nemli saç basılır, berenin şeklini alır ve modeli bozulur. Bu yüzden elinden geldiğince saçlarını sabahları yıkama. Ne kadar kurutsan da bir şekilde dipleri nemli kalacak ve bereni taktığında saçının modeli acımasızca bozulacak.

bere-sac-manset
2.
Saçını kurutmadan önce saçına hacim veren bir ürün kullan. Ayrıca saçını yuvarlak bir fırça ile dalgalı bir şekilde kurut ki, berenle hemen düzleşmesin. Ayrıca bereni takmadan önce gerideki saçlarını öne doğru alırsan, dalgaları daha kalıcı olur.

3. Her şeyde olduğu gibi, bere veya şapka seçiminde de sentetik elyaftan uzak dur; sen, yün ve pamuklu berelerden vazgeçme. Sentetikler, statik elektrik oluşturur ve saçının elektriklenmesine neden olur. Yüzde yüz yün veya pamuklu yumuşacık bir bere saçların da yumuşacık kalmasını sağlar.

4. Berenin delikli olması, saçının nefes almasına yardımcı olur. Bu yüzden astarlı bereleri tercih etme. Ayrıca beren kafandan kayıyor; örneğin alnından aşağıya doğru düşüyorsa, siyah tel toka yardımıyla bereni kafana sabitleyebilirsin.

5. Çantanda kuru şampuan bulundur. Her türlü önleme rağmen saçın bozulursa, kuru şampuanınla birkaç ufak dokunuşla onu tekrar şekillendirebilirsin. Tabii kuru şampuana ille de para vermek zorunda değilsin. Aktardan alabileceğin tarçın yağı da aynı görevi görecektir.

BEŞ PARÇAYLA HARİKA BİR KIŞ GARDIROBU YARAT!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here