Hep17 bir oyuncu Yüsra Geyik

0
39760

yusra-geyik-2Tam dokuz yıldır devam eden “Arka Sokaklar” dizisinin “Zeliha”sı Yüsra Geyik, şanslı, ama bir kadar da başarılı bir oyuncu. Reytinglerde hep üst sıralarda yer alan, pek çok dizi yayından kalkarken onun da yer aldığı dizisi yıllardır devam eden Yüsra, başarısının sırlarından aşkla, alışverişle, güzellikle olan ilişkisine kadar her şeyi Hep17 kızlarına anlattı!

Hep17: Biz seni “Arka Sokaklar” ile yakından tanıma fırsatı bulduk, ama Yüsra Geyik’in oyunculuk hikayesine dönersek, nasıl başladı?
Biz, 8 yaşındayken İstanbul’a geldik. Geldiğimizden beri hep istediğim bir şeydi oyunculuk yapmak. Okul tiyatrosunda başladım, BASAD’la devam ettim. Sonrası profesyonel hayat. Tümay Özokur’la tanışmam ve bugünlere kadar gelmem…

Hep17: Dokuz sezon dile kolay. Kendini “Zeliş” gibi hissettiğin anlar oluyor mu?
Olmuyor. Hissettiğim anlar “Arka Sokaklar” setinde sahne çektiğimiz anlar. Onun dışında hayatıma Yüsra olarak devam ediyorum:)

Hep17: Böyle uzun soluklu bir dizide rol almak nasıl bir duygu?
Aslında karmaşık. Çünkü bir süre sonra çalıştığın insanlara fazlasıyla bağlanıyorsun ve hiç ayrılmak istemiyorsun. Ama mesleğimiz gereği bu mümkün değil.

yusra-geyik-10Hep17: Hemen hemen her ay bir dizinin yayından kaldırıldığını düşünürsek 9 sezondur reytinglerinden hiçbir şey kaybetmeden “Arka Sokaklar”ın yayında olmasının sırrı sence ne?
Yayından kaldırılan her dizi, bir sürü emeğin bir çırpıda silinip atılması gibi. Ama sektörün doğasının kanunu gibi bir şey bu. Dizinin reytinglerine bağlı bir devam etme süreci var. Bizim dizinin sevilmesinin mutlaka bir sebebi vardır. Sokakta insanlardan müthiş tepkiler alıyorum. Rolümün ağırlığına göre fazlasıyla tanınıyor ve seviliyorum. Bunun sebebini anlamak çok zor. Fakat birkaç tahminim var. Bunlardan biri, gerçeğe çok yakın hikayelerin anlatılıyor olması. Aynı şekilde karakter de çok gerçekçi.

Hep17: Bir sonraki rolünün ne olmasını istersin?
O kadar çok şey oynamak istiyorum ki… Kafamda fikirler uçuşuyor, cevabı düşünürken. Yeni yeni roller katıyorum isteklerime. Bunun tek cevabı yok yani. Bir gün bir rol gelir, hiç aklımda olmayan düşünmediğim onu da oynamak isterim. Rolü yazmak, planlamak benim işim değil zaten. Gelsin oynayalım:)

Hep17: Hangi oyuncuyla başrolde oynamak seni çok mutlu eder?
Şu an oynadığım herkesle tekrar tekrar oynayabilirim. Hepsini çok seviyorum. Fazlasıyla da beğeniyorum. Birbirinden yetenekli insanlarla çalışıyorum. Çok da mutluyum. Ama beğendiğim başka oyuncular da var tabii ki. Düşünüyorum… Mesela Erkan Can’la oynamayı çok isterim mesela. Mesela, meselaaa Şener Şen’le;)

yusra-geyik-5Hep17: Tiyatroya ilgisi olan genç hayranların için neler önerirsin?
Neyle gerçekten ilgilendiğini anlamak büyük iştir. Eğer tiyatroyla ilgilendiklerine eminlerse, gözlerini kapasınlar ve içlerinden gelen sese kulak versinler…

Hep17: Sözlüklerde, sosyal medyada hakkında yazılanlara baktığımızda izleyenler seni çok seviyor. Hiç hayal eder miydin böyle olacağını?
Tabii ki de edemezdim. Çok değişik bir şey bu. İnsanlar sadece seni ekranda oynadığın karakterleri görüp kalplerine alıyorlar. Kalplerine almalarına bile gerek yok. Değer verip olumlu ya da olumsuz yorum yapmaları bile ne büyük şeref. Senin için kafa yormaları bile aslında ne kadar özel bir durum. Ben de elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Ne desem az… Seviye belirli bir düzeyin altına inmediği sürece, dediğim gibi olumsuz yorumlar bile çok değerli.

Hep17: Senin sosyal medyayla aran nasıl?
Benim sosyal medyayla aram hiç yok diyebilirim:) Beni sevenler beni sokaklarda görebilirler. Bana canlı canlı ulaşmaları çok daha iyi geliyor. Ama dediğim gibi, sosyal medyada olup bitenleri de takip ediyorum.

yusra-geyik-7Hep17: Biraz da kızsal konulara girelim;) Hiç, bir erkeğe platonik olarak aşık oldun mu?
Her aşk karşındaki fark edene, karşındakine fark ettirene kadar platoniktir aslında.

Hep17: Aşık olduğunda sana saçma gelen, daha sonra fark ettiğin bir davranışın var mı?
Yok. Ben anlayışlı ve toleranslı bir insanım. Hem kendime, hem etrafımdakilere karşı… Saçma davranmış olsam dahi kendime haklı sebepler çıkarabileceğim bir durum olduğu için, fark etmem çok mümkün olmuyor.

Hep17: Kıskanç mısın peki?
Değilim. Ama elbette sevdiklerimi paylaşma sınırlarım da vardır;)

Hep17: Erkeklerde nelerden hoşlanmazsın?
Oo:) Bilmiyorum. Kadın erkek diye bir ayırım yapmam.

Hep17: Senin için “ideal erkek” tanımı nedir?
“İdealizm”e inanmıyorum.

Hep17: Boş zamanlarında neler yapmaktan hoşlanıyorsun?
Kitap okumak benim için bir meditasyon. Gezmeyi de severim, tabii ki alışveriş yapmayı da…

yusra-geyik-4Hep17: En sevdiğin makyaj malzemesi hangisi?
Rimel… Yakın zamanda bir göz enfeksiyonu geçirdiğim için uzun zamandır kullanamadığım ve çok özlediğim rimelim…

Hep17: Gardırobunun en sevdiğin parçaları hangileri?
Gri ve beyaz basic tshirtlerim…

Hep17: En çok nerelerden alışveriş yapmayı seviyorsun?
Her yerden alışveriş yapabilirim… Beğenmem yeterli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here