Vücut tipine göre sutyen seçimi

0
14637

Vücut tipin sadece kıyafetlerinde değil iç çamaşırı seçiminde de çok önemli. Doğru sutyen seçimi vücut hatlarını çok daha iyi gösterir. Vücut oranlarını bilmek ve doğru sutyeni seçmek için genel vücut şeklini ve göğüslerinin şeklini bilmen çok önemli. Göğüslerin büyük olsun ya da olmasın vücut şekline göre sutyen seçimi yaparak harika görünebilirsin Hep17 Kızı. Yalnız sana kötü bir haber: Bir kez doğru sutyeni bulduğunda farkı göreceksin ve bir daha eski sutyenlerini giymek istemeyeceksin, ona göre:)

Dikdörtgen vücut şekli için sutyen
balkonetsutyenDaha az kıvrımları olan bir vücut şekline sahipsen dolgulu sutyenler senin için doğru seçim olacaktır. Göğüsleri küçük gösteren tüm sutyen modellerinden uzak durmalı ve spor sutyenleri seçerken de dikkatli olmalısın. Balkonet tipte dolgulu sutyenler senin için mükemmel olacaktır.

Armut tipi vücut şekli için sutyen
desteklisutyenEğer vücudunun alt kısmına doğru genişleyen bir vücut yapın varsa ilgiyi yukarı göğüs bölgesine çekmek iyi bir çözümdür ve bunun da kolay yolu push up da denilen destekli sutyenlerdir. Dolgulu sutyenler de birçok armut tipi vücuda sahip olan kızlara yakışan bir seçenek olabilir. Dar omuzların varsa koni şeklinde askılı sutyenler sana çok yakışacak.

Kum saati tipi vücut şekli için sutyen
balkonetsutyenEn kıskanılan bu vücut şekli için birçok sutyen seçeneği var, sadece uygun ölçüde olması önemli. Bu vücut şeklindeki birçok kişi dolgun göğüslüdür bu yüzden balkonet tipi sutyenler vücutlarıyla iyi uyum sağlar. Eğer göğüslerin biraz fazla büyükse toparlayıcı sutyenler de seçenekler arasında.

Elma tipi vücut şekli için sutyen
desteklisutyenElma vücut tipine sahipsin ve eğer göğüs ölçün küçükse, kesinlikle dolgulu sutyenleri tercih etmen gerekir. Dekolte ve balkonet sutyenler de sana çok yakışacak. Eğer göğüs ölçün büyükse full cup, yani tam sutyen, senin ölçüne uyan en iyi sutyen olacaktır. Elma vücut şekline sahip kızlar, üçgen ve straplaz sutyenlerden uzak durmalılar.

Dar omuzlular için sutyen
sporcusutyenDar omuzlu kızlar için vücut tipleri ne olursa olsun mükemmel sutyeni bulmak biraz zor olabilir. Arkası çarpraz sporcu sutyenleri uygun bir seçenek olabilir. Ayrıca değiştirilebilir askılı sutyenler de dar omuzlu kızlara uyabilir. Minyon kızlar için üretilen sutyenler de sana yakışacak. Ayrıca unutma, askıları üçgen olanlar vücudundan kaymayacak ve sabit duracak.

Geniş omuzlular için sutyen
racerbacksutyenGeniş omuzlu kızlar vücut tipleri ne olursa olsun balkonet tipi yarım kap da denilen sutyenleri kullanmalılar. Arkası çarpraz bantlı sutyenler en iyi seçenek olacaktır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here