Saç kurtarma operasyonu

0
1806

İncelme, kırılma, dökülme gibi saç sorunları yaşıyorsan, hemen kolları sıvamalı sorunu çözmelisin. Bu konda sadece tek bir konuya odaklanmadan pek çok yönde araştırma yapmalısın? Kullandığın ürünlerden hormonal değişimlere kadar pek çok neden, saç sorunları yaşamana neden olabilir. Nedir peki bu nedenler, birlikte bakalım;)

1.
Saçlarımızın temel dökülme nedeni, saç kökleridir. Bu yüzden saçlarımıza çok iyi bakmalıyız. Çok sıkı toplamamalı, sürekli örmemeli, kimyasal içeren saç ürünlerini sıklıkla kullanmamalıyız.

2.
Yüksek ısı da saç dökülmesinin temel nedenlerindendir. Bu yüzden sık sık saçını kurutmak ve fön çektirmek yerine saçlarını doğal yollarla kurumasına izin ver.

3.
Saç problemlerinin nedeni, torid sorunları olabilir. Bazı testlerle torid konusunda bir sorun olup olmadığının araştırılması gerekir. Bir sorun çıkması durumunda doktorun uygulayacağı yöntemle hormon tedavisi gerekebilir.

4.
Saç dökülmesi ve kellik, doğuştan gelen genetik bir sorundan kaynaklanabilir. Ama günümüzde tıp, bu konuda da çözümler üretti. Artık doktorun önereceği doğru ilaçlarla saç dökülmesi bir yıl içinde durdurulabiliyor.

sac-yipranma-55.
Troid konusunda hiçbir sorun yaşamamana rağmen yoğun saç dökülmesi sorunu yaşanıyorsa, bunun diğer nedeni doğum kontrol hapı olabilir. Bu durumda alternatifini deneyerek bir çözüm yolu bulunabilir.

6.
Sağlıksız ve kontrolsüz diyetler de saç dökülmesinin temel sorunlarındandır. Özellikle yetersiz protein, saçların incelmesine neden olur. Ayrıca çok fazla A vitamini de saç sorunu yaşanmasına neden olabilir.

7.
Düşük ihtimal de olsa, saç cinsine ve kafa yapısına uygun olmayan saç modelleri de saç sorunları yaşanmasına neden olabilir.

8.
Doğru ürünleri kullandığına emin misin? Eğer saç sorunları yaşıyorsan, ciddi bir saç analizi yaptırarak senin saç tipine ve kafa derine en uygun saç ürünlerini seçmelisin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here