101 güzellik sırrı: Her kız bunları bilmeli

0
7842

Makyajının mükemmel olması, süreli değil sürekli bir bakımla cildinin pamuk gibi durması, saçlarının ışıl ışıl parıldaması için bazı püf noktalarını iyi bilmen, bilmekle kalmayıp iyi bir uygulayıcı olman gerekiyor Hep17 Kızı! Zira dünya, biz kızların güzelliği için çalışıyor ve hemen her gün yeni bir sürü kozmetik ve bakım ürünü üretiyor. Elbette her yeni şey, sana uygun olan değildir. Peki neyi nasıl kullanmalı, doğal güzelliğini bozmadan küçük dokunuşlarla en hoş görünümü nasıl kazanırsın, işte sana özel 101 taktik…

101. Eğer ojeni çıkartmak için asetonun yoksa, parlatıcı bir ojeyi tırnaklarının üzerine sürüp hemen sil. Bu alttaki öjenin sökülmesine yardımcı olur.

100. Yaz aylarında bronz teninin gücünden de yararlanarak daha az makyaj yapabilirsin. Minimal derecede yapacağın doğal bir makyajla daha hoş ve etkileyici bir görünüm elde edersin.

[pull_quote_center]99. Eğer tırnak etlerin çok fazlaysa onları yumuşatmanın en güzel yolu, göz kremi. Göz kremini tırnak etlerine sık sık sür; tırnak etlerin azalacak, tırnakların güçlenecek.[/pull_quote_center]

98. Göz makyajının göz çevresine bulaşmaması için makyaja başlamadan önce göz çevreni makyaj temizleme yağı ile hafif dokunuşlarla sil. Ardından göz kapatıcısı kullan ve göz makyajına ondan sonra başla.

97. En iyi parfüm, tüm kokuların sana özel karışımlarından oluşan parfümdür. Senin tenine en uygun parfümü bulmak ise sana düşüyor. Denemekten korkma!

guzellik-sirri-makyaj-mac
MAC Cosmetics

96. Yaz aylarında saçların daha çok yıpranır. Özellikle saç rengini korumak için saç tipine uygun bir bakımı haftada veya iki haftada bir mutlaka uygula. Bakım için ille de pahalı kremler almak zorunda değilsin. Hep17’nin Organik Kız bölümünde sana özel taktiklerimizi bulabilirsin.

95. Mezuniyet partisi, doğum günü kutlaması gibi özel günlerde yapacağın makyajın alt yapısını bir haftadan önce hazırla. Cildine iyi bak, gerekli bakımları yap. Böylece sağlıklı ve ışıldayan cildinde makyajın daha başarılı durduğunu göreceksin.

94. Makyaj malzemelerini kullanmadan önce daha dayanıklı olmaları için astar kullanabilirsin. Bu, göz makyajın, allığın, rimelin, ojen için de geçerli. Transparan ve akmayı önleyen kaliteki astar malzemelerle daha iyi sonuçlar alacağını sakın unutma.

93. Allığını doğru kullanmak için sürmeye burun hizasından başla ve düz hareketlerle sürmeye devam et.

[pull_quote_center]92. Makyajının mükemmel olması için makyaj öncesi cildini mutlaka nemlendir.[/pull_quote_center]

91. Eğer pırıltılı bir göz makyajı yapıyorsan, rujunu mutlaka mat seç.

90. Saçlarında podyumlarda gördüğün modellerdeki gibi doğal bukleler yaratmak için parmaklarının gücünden yararlan. Saçlarını kuruturken parmak hareketlerinle doğal dalgalar yapabilirsin.

89. İki günde bir manikürünü tazele! Nasıl mı? Bakım cilasını sür, tırnak etlerini ileri it, ellerini her gün bolca nemlendir, tırnaklarının törpüsünü kontrol et.

guzellik-sirri-makyaj-maybelline
Maybelline

88. Göz makyajının daha belirgin olması için su yoluna (alt göz kapağı) beyaz kalem çekebilirsin.

87. Alt ve üst dudağının ortasına bir pırıltı katarsan dudaklarına derinlik ve ışık kazandırır, rujunun daha canlı durmasını sağlarsın.

86. Arkaya taranmış saçlarının gün boyu bozulmadan öylece kalması için saç serumu kullanabilirsin.

85. En başarılı kedi göz makyajı için gözlerinin ortasına konik fırça kullan. Ayrıca ekstra kalıcılık için jel eyeliner kullanabilirsin.

84. Elmacık kemiklerini vurgulamak için alıktan önce elmacık kemiklerinin üzerine bronzlaştırıcı kullan ve bir kontür yarat.

[pull_quote_center]83. Saçlarına hacim kazandırmak için güçlü saç spreylerinden yararlanabilirsin. Daha hacimli saçlar için saçlarını fırçayla aşağıdan yukarıya doğru kaldırarak kurutmalısın.[/pull_quote_center]

82. Daha dolgun dudaklar için, dudak renginin bir ton koyusu kalemle dudak çevresine kontür çek.

guzellik-sirri-makyaj-clinique
Clinique

81. Eğer rimelin kirpiklerinde topaklanıyorsa, ya kurumuştur ya da eskimiştir. Bunu önlemek için her kullanımdan sonra rimelini iyice kapattığından emin ol. Kuruyan maskaranın ömrünü biraz daha uzatmak için rimelinin içine 2-3 damla tuzlu su koyabilrisin.

80. Yüzünde çıkan sivilce için en acil çözüm, üzerine çay ağacı yağı sürmektir.

79. Yaz aylarında ayaklarını da güneşten korumayı ihmal etme. Yalınayak plajda salınırken ayaklarına en az 50 koruma faktörlü güneş kremi sür.

78. Sivilce oluşumunu engellemek için salistik asit ve benzoil peroksit içeren temizleyici ürünler kullanmayı tercih et.

77. Sana en uygun kırmızı ruj rengini bulmak için ten rengini baz al. Eğer sıcak bir en rengin varsa sıcak kırmızıları, mat ve soğuk bir ten rengin varsa (beyaza yakın) soğuk kırmızları tercih et.

76. Güneş koruyucularının, “Tüm gün koruma” ya da “Su geçirmezlik” gibi vaadlerine sakın kanma! Sen yine de 2-3 saatte bir koruyucunu yenile.

[pull_quote_center]75. Bronzlaşmış olsan bile, cilt tonuna uygun bir BB veya CC krem kullanmayı ihmal etme. Bronzluğunun daha ön plana çıktığını göreceksin.[/pull_quote_center]

74. Kırmızı ruj kullanmaktan kaçınıyorsan, yine de dudaklarında şeker yemişçesine kırmızı bir etki yaratman mümkün. Kırmızı tondaki tüp rujdan bir parça alıp parmağınla dudaklarına küçük dokunuşlarla uygula.

73. Yazın fondöten sürmekten kaçın. Yerine BB veya CC kremleri tercih et.

guzellik-sirri-makyaj-nivea
Nivea

72. Yüzünde aşırı yağlanma varsa, bunun için önlem al ve düzenli olarak yüzünü temizle. Özellikle makyajını temizlenmiş yüzüne uygula.

71. Alerjik bir cildin varsa, alerji mevsimlerinde makyaj yapmaktan kaçın. Yüzünü renklendirmek için renkli nemlendirici kullanabilirsin.

70. Maşa kullanmadan önce saçlarının tamamen kuru olduğuna emin ol! Ayrıca kıvrımların dayanıklı olması ve saçının yanmaması için ısıdan koruyucu bir bakım kremi kullanabilirsin.

69. Sivilcelerinden, onları sıkarak kurtulamazsın. Hatta bırak sıkmayı ellerinle bile sivilcelerine dokunma! Yoksa daha fazla kızarmasına ve enfeksiyon kapmasına neden olabilirsin.

68. Cildindeki ölü hücrelerden kurtulmak için haftada en fazla 2-3 kez peeling uygulayabilirsin. Daha fazlası cildinin kurumasına neden olur. İyi bir peeling için yumuşak bir peeling fırçasından destek alabilirsin.

67. Her gün yatmadan önce makyajını mutlaka temizle. Yoksa sabah kalktığında çok pişman olabilirsin:)

[pull_quote_center]66. Yoğun kullanılmış bronzlaştırıcılar, aksine kabus bir görüntü ortaya çıkartabilir. Başarılı bir makyaj için, aydınlatıcı bir kremin üzerine hafif toz bronzlaştırıcı uygulayabilirsin.[/pull_quote_center]

65. Sülfat içerikli şampuan ve kremler, saçlarının kurumasına, kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden saç ürünleri alırken içeriğini mutlaka oku!

64. Eğer saçların yağlıysa, kurutma makinesini saç köklerine ve uçlarına direkt tutma; saçlarını kulağına doğru getirip makineyi ısı dağılacak şekile oynatarak saçlarını kurut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here