En çok okunan 4 WattPad hikayesi

13
57679

Hepimizin içindeki yazarlık ruhunu canlandıran WattPad, pek çok genç yazarı bizimle tanıştırıyor, yazar adaylarını adeta ışıldatıyor. Sadece bir WattPad hesabı ve bolca hayal gücüyle ortaya mükemmel hikayeler çıkıyor. Hatta öyle ki, artık yayınevleri bile aradıkları yazarları Wattpad ortamından buluyorlar. Her ne kadar kimi hikayeler çok yaratıcı olmasa da, içlerinde bizim de çok tuttuğumuz ve devamını merakla beklediğimiz hikayeler yok değil! Okula giderken serviste, kafede arkadaşını beklerken, evde odana çekilince okuyabileceğin harika hikayeler var WattPad’de. Anlayacağın artık kimsenin “kitaba verecek param yok” gerekçesi kalmadı! Hepimizin elinin altındaki cep telefonları ve internet paketleriyle dilediğin WattPad hikayesi ile farklı farklı hayal alemlerine gitmen hiç de zor değil Hep17 Kızı! Üstelik sadece okur olarak değil, yazar olarak da katılabilirsin WattPad ortamına! Bu hafta senin için dört farklı hikaye seçtim WattPad’den! Önce tanış, sonra hemen tıkla ve devamını oku Hep17 Kızı;) Bu arada sen de bana aşağıda “Yorum” bölümüne WattPad önerilerini yazmayı unutma! Buradan en sevdiğimiz hikayeleri birlikte paylaşalım, duymayan Hep17 Kızlarına aktaralım, bu harika hikayelerin okunmasını sağlayalım;)

fanfiction-mansetFANFICTION HİKAYENİ YAZ, WATTPAD’İ BİRBİRİNE KAT!

irem-wattpad-hikayeleri-kuzenKuzen
“Almanya’ya gitmemle hayatımın değişmesi, neredeyse ayni anda oldu. Yeni okuluma alışmak bir yana bir de evde beni bekleyen bir çocuk vardı. KUZENİM!”

Aslında bu kısacık tanıtım, bu muhteşem hikaye için çok yetersiz. Eğer sen de bu hikayeye başlarsan ne kadar haklı olduğumu göreceksin Hep17 Kızı. Hikayeye geri dönersek başkarakterimiz İrem, anne ve babasının ani kararı ile Almanya’daki üvey eniştesinin yanına taşınıyor. Tabii gerekse İrem’in kişiliği gerek üvey kuzeni Zach yüzünden başına gelmeyen kalmıyor. Eğer gülmeye ihtiyacı varsa mutlaka okumanı öneririm, her bölümde gülmekten karnın ağrıyacak:) Hatta öyle ki mutsuzken moralinizi tavan yapacak bir seri. Bir itirafta bulunayım, ben de moralim bozuk olduğu zaman soluğu “Kuzen”de alıyorum. Kuzen şu anda 49. bölümde ve tam 30.2 milyon okuyucusu var! Ama ne yazık ki yazarı iremwho’ nun bazı sorunlar nedeniyle hiçbir açıklama yapmadan hikayeye ara vermesi hepimizi üzdü. Ama bu seni okumaktan alıkoymasın Hep17 Kızı! İnan her bölümü tekrar tekrar okuyup her seferinde aynı tadı alan kocaman bir kitleden bahsediyorum. Bir bildikleri vardır, değil mi;)

irem-wattpad-hikayeleri-kotu-cocukKötü Çocuk
“Siyahın içindeki beyazın başlangıç hikayesi! On yedinci yaşında farklı bir şehire taşınıp, ilk kez gördüğü babasıyla yaşamaya başlayan Kayla’nın karşılaştığı zorluklarda yanında her zaman hiç beklemediği bir çocuk olur. Meriç’in sırlarla dolu hayatı Kayla’yı karanlığın derinliklerine doğru çekerken yanlışlar doğru gözükür. Ta ki Kayla isminin anlamına yakışır yaşamadığını fark edinceye dek… “

VINI UEHARA HAKKINDA BİLMEDİKLERİN

Tam şaşırmıştın değil mi “Kötü Çocuğu yazmadı mı yoksaa?!?” diye. Yazmaz olur muyum? Tam da burada!

Kapağında Vini Uehara olan, yakında gerçek bir kitap olarak (bizler tarafından o kadar çok tutuldu ki; gerçek bir kitap olarak okuma şansına sahip olacağız) tekrar okuyacağımız bir hikaye, “Kötü Çocuk”. Hikaye 2013 yılından beri WattPad okuma nedenidir. Zorunluluktur bir bakıma.

Meriç’in tavırları, Kayla’nın sözleri ve masum taraflarını okurken zaten hikayenin içinde kaybolup gidiyorsun. Ha bu arada bu kitap bir romantik genç kitabından ibaret değil! Meriç’in kendi kişiliğinden taviz vermeyişi, kendine özgü tarzı ve umursamaz tavırlarıyla, keyfin yerine gelecek, kendini bir an Kayla gibi hissedeceksin.

irem-wattpad-hikayeleri-solucanSolucan
“Geleneksel bir kural sebebiyle ebeveynleri tarafından tamamen ilgisiz bırakılan, bu kural yüzden bunalıma girmiş olan Nehir; hayata tutunmak için çareyi aşkta arar. Beş maddelik bir listeyle, kendisinin aşık olabileceği bir erkek arar ve bulur da. Ancak bulduğu bu çocuk, Kıvanç, en az Nehir kadar ailevi sorunları olan; aylardır bir kez bile gülmeyen Nehir’in tabiriyle egoist hayvanın tekidir. Ah, bir de Nehir’e ismiyle hitap etmek yerine Solucan diye seslenmesi yok mu! ‘Sana aşık olmama izin verir misin?’, ‘O lanet gözlerini midene sokarım’…”

Kitabın konusunu ben diğerlerine oranla daha orijinal buldum. Bu zamana kadar yazar ZeynepSey sadece 2 kitap yazdı, fakat 3. kitabı yazma sözünü bize verdi. Okul ve sınavlardan dolayı vakit bulamadığı için bizi yazın ortasında final bölümüyle bırakıverdi. (Evet o gün sende kalp krizi geçirdin) Fakat biz onun kararına saygı duyduk ve üçüncü kitabı beklemeye koyulduk. Paragrafın başında az da olsa hikayenin konusu belli zaten, fakat açıklamam gerekirse, gerek Nehir’in böyle bir aileye rağmen kendi ayakları üzerinde durması, gerekse Kıvanç’ın hal ve hareketleri seni gerçeklikten uzaklaştırmadan hikayeye bağımlı edecek. Ayrıca daha önce hiç duymadığın farklı ve orijinal espriler de duyacaksın “Solucan”da. Nehir, hem arkadaşın hem de bazen yaptığı saçma hatalarla çok sinirlendiğin baş belası kız evladın olacak. Hadi Hep17 Kızı, üçüncü kitap gelene kadar süren var;)

irem-wattpad-hikayeleri-kumsaldaki-meteorKumsaldaki Meteor
“Lisedeki ilk yılımdan sonra her zamanki Bodrum tatili düşüncesi, benim için fazla sıradandı. Ama sıradan olmayan bir şey vardı ki o da yan evdeki çocuktu. (Tüm hakları yastığımın altında saklıdır)”

Son önerdiğim kitap ise, 14 milyon okumayla “Kumsaldaki Meteor”. Konusuyla ve diyaologlarıyla kendine bağlamayı başarabilmiş bir yazar daha.

Tatil için Bodrum’a gidecek olan Gizem’in tanıştığı yeni çocukla başına gelen olayları konu alan “Kumsaldaki Meteor”, aslında konusu itibariyle oldukça sade, hatta sıradan bir hikaye denilebilir. Ama onu farklı kılan eğlenceli oluşu. Boş zamanlarında, fazla ders çalışıp kafa dinlemek, keyif yapmak istediğinde okuyabileceğin güzel bir kitap, “Kumsaldaki Meteor”;)

https://www.facebook.com/hep17
https://twitter.com/
https://www.instagram.com/hep17/

 

13 COMMENTS

 1. Benim onerebilecegim baya hikaye var.

  1.Yüzü olmayan adam=Çok güzel ve sürükleyici bir hikayedir.Bilimkurgu,romantik,yeri geldimi komedi olan harika bir hikayedir.

  2.Hayalin yetmez=Buda çok güzel bir hikayedir.Aslında gayet sade ama farklı bir topluluğun yaşam şekillerini ve bu hayattan uzaklaşmaya calisan bir kizin yasadiklarini anlatiyor bir nevi.Buradada aski ve farkli bir kultur cok guzel bir sekilde anlatiliyor.Cok surukleyicidir tavsiye ederim.

  3.Arafta iki kişi=Bir zeyker hikayesidir.Belki bu nedenle okumak istemeyebilirsiniz ama sadece zeynep ve kerem var diger butun karakterler farkli.Bu hikayede gizemli ve surukleyici bir hikayedir.Aşk,tutku guven daha guzel anlatilmazdi sanirim.En sevdiklerim arasindadir bu hikayede.

  4.küçük mucizeler 1 ve 2= 1. Kitap daha yetiskin tarziyken 2.kitabinda biraz ergenlere baglamis ama 2. Kitabinda gulmekten yarilma garantisi veriyorum.Iki kitabida birbirine bagli.Ilk hilayede anne babayi anlatirken 2.sinde cocuklarinin buyumus halerini ve onlarin komedi dolu hayatlarini anlatiyor.Tavsiye ederim.

  5.bana ait=Bu da cok guzel bir hikayedir.Isitme engellileri konu alan ayni zamanda masumiyeti de barindiran ask dolu bir hikayedir.Bu da tavsiye edeceklerim arasinda baslarda geliyor.Yuzu olmayan adamin yazarinin hikayesidir ve yuzu olmayan adami okuduktan sonra okumanizi tavsiye ederim cunku bir yerde bu iki hikayeyi bana aitte bulusturacak.Bana aitte komedi dolu gulme garatisi verebilecegim bir hikaye.Suanda hikaye devam etmekte.

 2. Ayşe Kılınçer ( ayseklncr) isimli yazarın kitapları da çok güzel. İmkansızım, Ne olur gitme, Gece’nin Hüznü adlı hikayeleri beni benden alan gerçek birer yapıttır. Bence bu ünlü yazarımızda listeye girmeli…

 3. Benim kütüphanem çok geniş.Yabancı,Aşkın Hali Serisi yazarı yudumunhikayeleri 1.kitabı kitap oluyor okumaktan asla bıkmayacağım seridiye tanımlayabilirim.) karanlık aşk serisi(4kitaptan oluşuyor 1.si kitap oldu.)gülmek ağlamak mutlu olmak aile olmayı dost olmayı aşkı hissetmek istiyorsanda 4N1K tam çözüm o da kitap olacak.ama daha silinmedi watty den.daha çok varda yazmaya üşendim bu arada androiduygulamanız yokmu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here