Hızlı ve doğal saç uzatma yolları

0
8198

Bir okurumuz geçen hafta bize Facebook’tan yazdı! Saçlarının çok kısa olduğunu ve hızlıca nasıl uzatabileceğini soruyordu. Aslında hepimizin problemidir, saç uzatmak! Ya da bir başka deyişle saçımızı uzatamamak! Çok isteriz ünlü yıldızlar gibi dalgalı, bakımlı, upuzun saçlarımızın olmasını! Ama ya kısa saçın cazibesine kapılıp kestiriveririz ya bakımını tam olarak yapamaz vazgeçeriz ya da zalim bir kuaförün ellerine kurban veririz saçlarımızı. Hal böyle olunca da bir türlü uzatamayız. Aslında senin de bakımlı, uzun saçların olabilir Hep17 Kızı. Saçlarını, hem mükemmel görünmesini sağlayıp hem de hızlıca uzatmanın yollarını birlikte arayalım;)

sac_uzatma_yollari_4Düzenli aralıklarla kestir
Evet, hem saçını uzat deyip hem de saçını kestir demek sana tuhaf gelmiş olabilir. Ama saçının cinsini ve yıpranma aralığını göz önüne alarak her 4 ila 6 haftada bir saçlarını uçlarından kestirmelisin. Böylece kırılmış, telleri ayrılmış ve dolayısıyla yıpranmış saçlarından kurtulacak, saçlarının uzamasını hızlandıracaksın. Ayrıca kırık ve yıpranmış saçlarından kurtularak daha bakımlı bir görünüme kavuşacak, aynaya baktığında mutlu olacaksın. Aksi halde bakımsız saçlarını gördükçe uzatmaktan vazgeçip, beceremediğini düşünüp yine kuaför koltuğuna oturma ve saçlarını kısacık kestirme ihtimalin çok yüksek.

SERENAY SARIKAYA GİBİ MÜKEMMEL UZUN SAÇLARIN OLSUN

Sıcak yağ masajı uygula
Sıcak yağ masajı, saçlarımızın en iyi dostudur; saçlarımızı güçlendirir, tellerini kalınlaştırır ve inanamayacağın şekilde saç uzamasını hızlandırır. Sıcak yağ bakımının özelliği kullanacağımız malzeme ne olursa olsun, saç derimize bu malzemeyi sürdükten sonra parmak uçlarımızla bir süre masaj yapmak ve saç diplerini masaj yoluyla ısındırmak. Çünkü küçük dairesel hareketlerle yapacağın masaj sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve saç kökleri uyarılır. Saç bakım yağını bir mağazadan satın alabileceğin gibi, evdeki ürünlerle de yapabilirsin. Örneğin kullanacağın ürün jojoba, hindistan cevizi yağı veya zeytinyağ olabilir. Bu yağlar ısınana kadar saç köklerini iyice ovala ve sonra ılık su ile saçını durula.

Yumurta kullan
Yumurta akı, saç tellerini kalınlaştırır, yumuşaklığını geri kazandırır, parlaklık verir ve tabii ki saçın hızlı uzamasına yardımcı olur. Sadece birkaç yumurta akını iyice karıştır ve bu beyaz karışımı saçına ve saç diplerine güzelce sür. Daha sonra soğuğa yakın suyla güzelce yıka! Ama suyun sakın sıcak olmasına izin verme, yoksa yumurta kafanda donar ve kolay kolay arınmaz. Duruladıktan sonra saçındaki güçlenmeyi anında fark edeceksin.

Hint yağının gücü
Özellikle omega-9 yağ asitleri, E vitamini ve esansiyel yağ asitleri açısından çok zengin olan hint yağı, doğal bir saç uzatma desteği sağlar. Zeytinyağı ve badem yağı ile birlikte eşit miktarda karıştıracağın hint yağını kafa derine masaj yaparak güzelce yedir ve 30 ila 45 dakika boyunca beklet. Sonra saçını şampuanınla yıka! Ayrıca hint yağına biberiye, nane, okaliptüs, lavanta, kekik gibi esansiyel yağlar ekleyerek karışımın güzel kokmasını da sağlayabilirsin.

HER KIZIN BİLMESİ GEREKEN 101 GÜZELLİK SIRRI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here