Başarılı insanların 15 sırrı

0
1261

Bazıları çok daha ayrıcalıklı, çünkü onlar çok başarılı öyle değil mi Hep17 Kızı;) Kimi çok zengin, kimi yaptığı ayrıcalıklı işlerle adeta ışıldıyor. Peki onları diğerlerinden farklı kılan ve bu kadar başarılı olmalarını sağlayan faktörler neler, biliyor musun? Bunları öğrenmende fayda var, zira önünde uzun bir yol ve aşman gereken bir sürü engel söz konusu. Her birinin üstesinden, bu özel insanların yöntemleriyle gelebilirsin;)

basarili-olmak-time-marc-zuckerberg
1. ERKEN UYANMAK

Pek çok iş insanının sabahın çok erken saatlerinde uyandığını biliyor muydun? Onlar çoğu zaman gün henüz aydınlanmadan uyanıp erken yol alıyorlar. Sen de erken kalkmayı bir alışkanlık haline getirebilirsin. Böylece gün boyunca yetiştiremediğin bir sürü işe ve en önemlisi de ödevlerine bolca zaman kalır.

2. EKİP RUHU
En başarılı nsanların arkasında mutlaka mükemmel bir ekip olur. Unutma, bir başımıza aslında hiçbir şeyiz, ama “hepimiz” mükemmeliz;)

basarili-olmak-time-taylor-swift
3. BÖL, PARÇALA, YÖNET

Sorun ne kadar büyük olursa olsun, başarılı insanlar o sorunu bir bütün olarak çözmeye çalışmazlar. Sorunun altında yatan nedenleri bulup önce o pürüzleri ortadan kaldırmak, sorunun da bir anlamda aşılmasını sağlar. Şöyle düşün Hep17 Kızı; dev bir taşı tek başına kaldıramazsın, ama o taşı küçük parçalara bölerek üstesinden gelebilirsin;)

4. MEDİTASYONUN GÜCÜ
Meditsayonu hiç de yabana atma, çünkü dünyaca ünlü ve başarılı insanların büyük çoğunluğu meditasyon yapıyor. Çünkü günümüzde insan hayatına en zararlı şeyin stres olduğunu iyi biliyorlar. Stresten arınmanın en kolay yolu ise meditasyon;)

5. DÜZENLİ EGZERSİZ
Modern dünyanın başarılı insanları “zamanım yok” gerekçesine sığınmadan düzenli olarak egzersiz yapıyorlar. Spor, bu insanlar için bir yaşam biçimi. Sen de sevdiğin bir sporu mutlaka düzenli olarak yapabilir, hem bedensel hem de zihinsel gelişimine katkıda bulunabilirsin;)

basarili-olmak-time-malala
6. DENGELİ YAŞAM

Başarılı insanların en önemli sırlarından biri de dengeli yaşamları. Sadece para kazanmak değil, aynı zamanda kazandıkları bu paraları düzenli ve yararlı şeylere harcamak da önemli. Onlar, aileleriyle zaman geçirmeye, sevdiklerine vakit ayırmaya özen gösterirler. Sen de ailen, arkadaşların ve okulun arasında bir denge kurmaya özen göster, olur mu;)

7. POZİTİF DÜŞÜNCE
Daha bir işe girişmeden onun hakkında olumlu düşüncelerle kuşanmak, zaten başarıyı da beraberinde getirir Hep17 Kızı. Pozitif düşünce gücüyle sen de en zor sınavların üstesinden gelebilirsin;)

8. KENDİNİ YAKIN TAKİBE ALMAK
Ne yaptığın kadar o güne kadar neler yaptığını bilmek de önemli. Başladığın bir işte nasıl ilerlediğinin, hangi yollardan geçtiğinin, hangi hataları yaptığının farkında olmak, ileriki adımların için sana yol gösterir.

basarili-olmak-time-kanye-west

9. BAŞARILI ARKADAŞLAR
Başarılı insanların bir diğer sırrı ise, onlara rehberlik eden en iyi arkadaşlarının da başarılı olmasıdır. Çevrende seninle aynı hedefleri olan ve bu konuda sana da yol gösterecek arkadaşlar seçerek sen de başarıyı yakalayabilirsin;)

10. İLHAM VER
Başarılı insanlar, iyi bir yol göstericidir. Hayalleri büyük olur ve yaratıcıdırlar. Bu, onlar için bir yaşam biçimidir ve bu yüzden çevrelerindeki insanlara ilham verirler; özenilen insanlar olurlar. Sen de arkadaşlarının gıpta ile takip edeceği özel bir kız olabilirsin;)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here