Her kızın bilmesi gereken alışveriş ipuçları

0
2862

Alışveriş ile senin de mi başın dertte Hep17 Kızı? Hiç, içi kıyafetlerle dolu torbalarla eve geldiğinde, aslında bunların hiçbirine ihtiyacın olmadığını fark ettiğin oldu mu? Ya da gardırobunda onca eşya varken sen hala bir yere giderken ne giyeceğini kara kara düşünenlerden misin? Alışveriş yaptıktan sonra kendini suçlu hissediyor musun?

alisveris-ipuclari-manset
Eğer bu ve benzeri soruların bir veya birkaçına evet yanıtı veriyorsan, senin de alışveriş stilini gözden geçirmen gerek demektir;) İçinden pişmanlık geçmeyen alışveriş için ipuçlarını oku, gardırobunu giyilesi kıyafet ve aksesuarlarla doldur;)

1. BÜTÇE OLUŞTUR

Neye ihtiyacın olduğu ve bunun için ne kadar paran olduğunu önceden planla, kendine bir alışveriş bütçesi oluştur. Hatta emin olmak için yazarak çalış! Böylece bütçeni aşmaz, ihtiyacın olmayan şeyleri satın almazsın;)

alisveris-ipuclari-4
2. NAKİT ÖDE
Anne ya da babanın kredi kartıyla ya da ek kartınla özellikle de indirim zamanlarında alışverişe çıkma! Hesap kitap yaptıktan sonra nakit harcama yapmaya çalış. Çünlü kredi kartı, her zaman bütçe konusunda aldatıcıdır. Ayrıca artık çoğu mağazada nakit alışveriş yaptığında ekstra indirim kazandığını da sakın unutma;)

indirimde-alisveris-hatalari-mansetİNDİRİMDE YAPILAN ALIŞVERİŞ HATALARI

3. MODASI GEÇMEYEN PARÇALAR
Önceliği her zaman gardırobunun temel parçalarına ayır. Siyah ya da beyaz gömlek, jean pantolon, siyah pantolon gibi her zaman giyebileceğin joker parçaları gardırobundan eksik etme! Sonuçta onları pazardan da, en ünlü modacıdan da alsan, her zaman giyebilirsin; modası asla geçmez. Temel parçalar, ne giyeceğini şaşırdığın zamanlarda en büyük kurtarıcın olurlar;)

4. ONLINE ALIŞVERİŞ
Eğer fashionista bir kız isen, online alışveriş yaptığın bir site mutlaka olmalı! Aynı yerden alışveriş yapman, sana ekstra puan, kupon ya da indirim kazandırabilir. Hatta en ünlü modacıların tasarımlarına, en uygun koşullarda bu yolla sahip bile olabilirsin.

alisveris-ipuclari-1
5. BAKIM ÖNEMLİ

Bir kıyafeti satın almadan önce ona ne tür bakım yapılması gerektiğini mutlaka iyi oku! Örneğin kuru temizlemeyle, elde yıkayarak temizliği yapılması gerekiyorsa bunların sana ekstra külfet getireceğini sakın unutma:) Yoksa indirimden aldığına sevindiğin paltonun kuru temizleme masrafları yüzünden harçlığından olabilirsin;)

rihanna-bikini-stili-13RIHANNA’NIN PLAJ STİLİNE ZOOM

6. JEAN DETAYLAR
Jean pantolon satın alırken de önceliği her zaman klasik kesimlere ve boot cut modellere ver. Çünkü onların modası asla geçmez. Böylece güncel sportif şıklığı zamansız bir görünümle yaratabilirsin. Daha sonra bütçen elverince yırtık, taşlanmış, renkli, taşlı jeanlere gardırobunda yer açabilirsin.

7. BENZERSİZ GÖRÜN
Cesur kıyafetler almaya çekinme, benzersiz görün! Sürüyü takip etmektense öncü ol, kendi modanı yarat. Hem böylece gardırobundaki her parçayı giyme özgürlüğüne kavuşursun. Çünkü modası geçmiş tanımlaması senin gardırobuna asla uğramaz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here