Doğal yağlar ile güzelleş, yumuşacık ol kendini seksi hisset

0
1183

Güzelliğimize güzellik katan doğal yağlar belki de hiç olmadığı kadar baş tacı. Tırnak etlerimizi yumuşatmasından saçlarımızı korumaya, cildimizi nemlendirmesinden vücudumuza koruyucu bariyer oluşturmasına kadar pek çok faydaları var! Kullandığımız pek çok fabrikasyon ürünün içeriğinde doğal yağların olduğu artık herkesçe biliniyor.

Peki, hangi yağ neye iyi geliyor, biliyor musun;) Aralarında çok iyi bildiklerin de var, ilk kez duyacaklarında… Sen uyurken derinin katmanlarına nüfuz eden çiçek ve bitki yağları, bak hangi harika sonuçları meydana getiriyor;)

BADEM YAĞI
Badem, badem sütü ve badem ezmesi bu kadar hayatımızda olduğuna göre badem yağını onlardan ayırmak imkansız. Cildi besleyip yumuşacık olmasını sağlayan badem yağı, bugün pek çok nemlendirici kremin içeriğinde yer alıyor.

ALOE VERA YAĞI
Güneşte yanan ve tahriş olan bir cildin varsa aloe vera yağı içeren ürünleri tercih edebilirsin. Doğada sakinleştirici görevi gören aloe vera, yanıklar yüzünden tahriş olmuş cilde iyi geliyor. İçeriğinde cildi onarmak için çalışan pek çok antioksidan olduğu söyleniyor.

HAVALI OKUL SAÇLARIARGAN YAĞI
Son yıllarda doğal yağlar içinde başrolünü üstlenen argan yağı, süper bir nemlendirici. Hem saç hem de cilt bakım ürünlerinde kullanılan argan yağı, diğer yağlara oranla çok daha hafif bir yapıya sahip. Bu yüzden cildine sürdüğünde ağır bir yağ hissi uyandırmıyor. Ayrıca içeriğindek E vitmini özellikle kış aylarında dudakları da onarıyor.

AVOKADO YAĞI
Lupita Nyong’o’nun makyajını avokado yağı ile temizlediğini biliyor muydun? Avokado yağı, hem cilt hem de saçta çok iyi çalışan bir doğal yağ. Hasar görmüş saçların onarımında kullanılan avokado yağı, içeriğindeki A ve E vitamini ile anti-aging göz tedavilerinde de etkin. Ayrıca yüz maskelerinde ve dudak parlatıcılarında da avokado yağı var.

ÇÖREK OTU YAĞI
Kim Kardashian’ın hem cildinde hem de saçlarında çokça kullandığı çörek otu yağı, cildin ışıldamasına, saçların nemlenmesine yardımcı oluyor.

BERGAMOT YAĞI
Bu küçük sarı meyvelerin, deodorant olarak kullanıldığını biliyor muydun;) Hal böyle olunca bergamot yağının parfümlerin en üst notalarında kullanıldığını tahmin etmek pek zor olmasa gerek;) Ayrıca cilt lekelerine karşı üretilen kremlerin de ana maddesi.

HİNT YAĞI
Hiny yağının yararlarını saymakla bitmiyor. Ama en bilinen ve bilimsel olarak kanıtlanmış olanları, güneş yanığı ve akne tedavisi. İçeriğinde gerekli yağ asitlerini barındırdığı için saçların uzamanasına da yardımcı olan Hint yağı, aynı zamanda dudakları da nemlendiriyor.

cicek-bitkisel-yaglar-6
HAVUÇ YAĞI

Havuç tohumlarından alınan bu yağ, beta karoten açısından çok zengin olduğu için hem saç hem de cildi onarıyor. Aynı zamanda çok da iyi bir nemlendirici. Tabii renk verici pigmentleri sayesinde güneş yağlarının da temel maddesi.

AYNISAFA YAĞI
Cildi sakinleştirici özelliği olduğu için kızarıklıkların tedavisinde kullanılan ürünlerin içeriğinde yer alıyor.

vajina-kasinti-kızsal-sorun-2
PAPATYA YAĞI

Cilt temizleme sabunlarında ve güneş sonrası tahriş olmuş cildi onarmada kullanılıyor. Papatya yağı cildin için yatıştırıcı bir özelliğe sahip.

CHIA YAĞI
İçeriğindeki yağ asitleri antioksidan özelliği taşıyor. Cildin en üst tabakasını güçlendiriyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here