Aşkınıza küçük bir mola

0
393

Büyük bir aşk yaşıyorken, bazı şeylerin yolunda gitmediğini gördüğünüzde ilişkinize küçük bir mola vermek çok da kötü bir şey değil Hep17 Kızı! Görüşmelerinizde daha fazla sinirleniyor ve buluşmalarınızdan tatmin olmuyorsanız, belki de ikinizin de duygularınızı sorgulamaya ihtiyacı vardır. İşte, böyle zamanlarda küçük bir molanın ne zararı olabilir ki;)

Evet, aşka mola vermek belki üzücü olabilir, ama bu birbirinizi sevmediğiniz anlamına gelmeyebilir de. Aksine, aşka mola verip bir süre ayrı kalmak, yolunda gitmeyen nedenleri rahatça sorgulamanız ve sorunu çözmeniz için ikinize de fırsat verir. Böylece size tazelenmiş yepyeni bir başlangıç imkanı sunar.

İşte, aşka mola vermenin 7 önemli faydası…

aska-mola-3
1. Biraz boşluk
Eğer uzun süreli bir ilişki yaşıyorsan, kendini klostrofobik bile hissedebilirsin. Mola vermek, kendine zaman ayırman için mükemmel bir fırsat olabilir. Eğer sevgilinle ilgili duyguların karmakarışıksa, bu bir anlamda kendine zaman ayırman gerektiği anlamına gelebilir. Önce sen nefes alabilirsen, ilişkin de nefes alır. Ayrıca evren bu ilişkinin devam etmesini istiyorsa, sizi yine bir araya getirecektir;)

2. Kendini ara ve bul!
Uzun zamandır görmediğin kız arkadaşlarınla buluşmak, ailenle tatile çıkmak, aylardır görüşmediğin akrabalarını ziyaret etmek ve hatta sürekli ertelediğin sağlık ve kişisel bakım ritüelleriyle uğraşmak sana nasıl iyi gelecek, bir bilsen;)

aska-mola-43. Haydi, hedeflerini belirle!
Hayatta ne istiyorsun? Ne istediğine odaklanmak için bu mola senin için süper bir fırsat! Zaten sevgilinle birlikteyken hedef belirleme ve hedeflerin için adım atmak konusunda bir ilerleme kaydedemiyorsan, ne yazık ki zaten bu ilişki senin için doğru bir seçim değil:(

4. Uyum haritası çıkart
Onunla aranızdaki benzerlikleri bulmak kolay olabilir, ama farkları çıkartmak için bazen aşka mola vermek iyi gelir. Aranızdaki uyum konusunda endişelerin varsa, beraberliğinizi sorgulamak için işte sana bir fırsat! Evet, uyumsuzluktan da bazen mükemmel bir aşk çıkabilir, tıpkı artı ve eksi kutupların birbirini çekmesi gibi. Ama bunu bile anlayabilmek, aranızdaki kimyayı çözebilmek için bazen ufak bir molaya ihtiyaç duyulabilir.

5. Aşk mı, arkadaşlık mı?
Onu gerçekten seviyor olabilirsin. Ama bu, ona hala aşık olduğun anlamına gelmiyor. Eğer bundan artık emin değilsen, duygularından emin olmak için hemen bir mola, lütfen:)

aska-mola-2
6. Aşkı canlandırmak gerek

Aranızdaki elektriğin voltajını yükseltmek için de küçük bir mola bazen iyi gelebilir. Birbirinizi göremediğiniz zamanlarda hem duygularımızdan emin olacaksınız hem de birbirinizi bol bol özleyeceksiniz. Tekrar bir araya gelmeniz, tıpkı ilk buluşmanız gibi bir kıvılcımla gerçekleşebilir, ona göre;)

7. Tamam mı, devam mı?
Her ilişkinin bir kırılma noktası vardır! Bir mola, olup bitenleri anlamak, duygu ve düşüncelerinden emin olmak için bazen gerekebilir. Zorluklar karşısında sallantıya uğrayan ilişkiniz, bu mola ile daha güçlenmiş bir şekilde tekrar devam edebilir. Tabii sonsuza kadar bitebilir de… En azından zaman kaybı yaşamamış olursun;)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here