Uzak mesafeden aşkınız hiç bitmesin

0
1069

Tamam sen şimdi tatil için gittiğin uzak diyarlarda kendine bir yaz aşkı yapacak, sonra da aranızdaki mesafeler yüzünden ciddi bir aşk acısı yaşayacaksın;) Biz anladık seni Hep17 Kızı:) Ama ayrı şehirlerde oluşunuz belki o kadar da sorun olmayabilir. Birkaç basit önlemle uzun mesafeler sorun olmaktan çıkıp bu aşk her daim hayatının merkezinde olabilir. Hem de en sağlıklı biçimde…

1. Onunla her gün bir veya birkaç kez iletişim kurmaya çalış. Teknoloji bu konuda sana sonsuz seçenek sunuyor zaten;) Bu iletişim, duygusal bağ kurman ve bu bağın devamlılığı için büyük önem taşıyor. Elbette her konuşmanızın derin konularda olması gerekmiyor. Gün içinde başınızdan geçenleri birbirinize anlatabilir, ufak üzüntü ve mutluluklarınızı paylaşabilirsiniz. Hatta çıkmaza girdiğin konularda onun tavsiyelerini bile alabilirsin. Görüntülü konuşmaların ilişkiniz için çok daha yararlı olacağını bilmelisin. Ayrıca ona e-posta göndererek duygu ve düşüncelerini daha iyi ifade edebileceğini de sakın unutma;)

uzak-mesafeli-asklar-2
2.
Elbette onunla sık sık konuşacağım diye günlük hayatını da aksatma! Kişisel ihtiyaçların ve hobilerin için kendine gerekli zamanı her zaman ayır. Yoksa her anını onunla konuşacağım diye harcarsan, zaten bir süre sonra ayrı şehirdeki aşkınla paylaşacak bir konu da bulamazsdın, ona göre;)

3.
Birbirinizi sık sık görmeye çalışın. Bu her zaman mümkün olmasa da, bunun için her ikiniz de gereken gayreti gösterin. Sadece telefonla konuşarak bir ilişki uzun süre yürüyemez ne yazık ki! Buluşmalarınızı bir düzene oturtmayı başarırsanız bu aşk her ikinizi de mutlu eder. Buluşmalarınızda sevdiğiniz yemekleri yiyebilir, ortak izlemek istediğiniz bir filmi seyredebilir ya da hiçbir şey yapmadan bir parkta saatlerce sohbet edebilirsiniz. Birbirinizi otogar, tren istasyonu, havaalanı ya da rıhtımda kaşılamanın romantizmini doyasıya yaşayın;) Bu konuda sizden şanslısı yok;)

uzak-mesafeli-asklar-3
4.
Her konuşmanızda onu daha da iyi tanımaya çalış. Hobilerini öğren, karakterini iyi çözmeye çalış. Bu, hem onu anlamanı ve sana gerçekten uygun biri olup olmadığını anlamana yardımcı olur hem de ona hediye seçerken zorlanmamanı sağlar.

5. Eğer o yanında olsaydı neler yapardın? Bu çok önemli. Hayatın sıkıcı şeylerini yapmaktan ve hatta bunları onunla konuşmaktan asla çekinme. Annene ev temizliğinde yardım etmek, ödevlerini yapmak, odanı düzenemek gibi günlük rutin işlerini her zaman devam ettir. Tıpkı onunla aynı şehirde yaşıyormuşsunuz gibi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here