Okul dersleri ile aşk acısını şutla

0
1073

Kış aylarında belki de en büyük düşmanımızdır, aşk! Varlığı ile de, yokluğu ile de bizi kendimizden, aklımızı başımızdan alır! Okul başarımızı, ders notlarımızı, başarı ortalamamızı düşürmesi de cabası tabii ki! Özellikle de aşk acısı… Derslerimizdeki gerilemenin belki de en önemli nedenlerinden biridir, aşk acısı… Aslında derslerin ile aşk acısının üstesinden gelebileceğini biliyor muydun Hep17 Kızı;) İşte sana negatif bir durumu pozitife çevirmene yardımcı olacak öneriler… Bazı derslerden alacağın çok özel “dersler” ile, aşk acısını şutla, notlarını yükselt, başarını katla;)

ders-okul-ask-acisi-3
SANAT
Yaratıcılığını zorlamanın, yeni deneyimler yaşamanın en büyük fırsatıdır sanat dersleri;) Özellikle resim ile içindeki kin ve nefret duygularını tualine yansıtabilir, okulda açacağın sergi ile mesajını en sanatsal biçimde bazı çevrelere verebilirsin;)

TARİH
Geçmişten ders almadan olmaz;) Geçmiş, geleceğimize ışık tutar! Büyük adamların söylediği ders alınası sözler, dünyanın gidişatını değiştirmiş hareketler, emin ol senin de geleceğine ayna tutar;) Bu bilgileri okudukça ufkun açılır, kendi yolunu bulman kolaylaşır;)

hm-sport-2015-manset
BEDEN EĞİTİMİ

Tarih o kadar da ilgini çekmediyse, o halde seni beden eğitimine alalım! Yapacağın kır yürüyüşleri, bisikletle tırmanmak, meditasyon ve yoga yapmak, emin ol bu yakışıklının sana yaşattığı kötü olayları unutmanı kolaylaştıracak;)

ders-okul-ask-acisi-4
COĞRAFYA

Elbette aşk acısını şutlamanın en güzel yollarından biridir, yeni bir yerler keşfetmek;) İnternet ve coğrafya kitaplarından yeni ülkeleri, kültürleri tanıyabilir, kendine gelecek yaz için harika tatil programları yapabilirsin. Tabii coğrafya konusunu kendi yakın çevrene de uyarlayabilirsin. Sana aşk acısı yaşatan çocukla takıldığın yerlere gitmektense, yepyeni kafeler, sinema salonları, alışveriş merkezleri ile hayatına başka başka renkler kaymak senin elinde;)

okul-kotu-aliskanlik-2
KİMYA

Farklı maddeleri karıştırıp elde ettiğin karışımlarla kim neler neler yapabilirsin;) Yepyeni bir aşk büyüsüne ne dersin;) Zaten kimyanızın uyuştuğu bir yakışıklıyı sen çoktan hak ettin;)

ders-okul-ask-acisi-2
MATEMATİK

Aşk, her ne kadar duygu işi olsa da, evdeki hesabı çarşıya uydurmadığın sürece hiçbir anlamı kalmaz Hep17 Kızı;) Bu yüzden aman matematiğin hep iyi olsun; topla, çıkar, böl, çarp! Bir adım atmadan önce iyi düşün ki, en azından bundan sonra aşk acısını tavanlarda yaşama;)

MÜZİK
Ve tabii ki müzik… Müziksiz bir aşk olamayacağına göre, müziksiz bir şekilde aşk acısı da hafifletilemez. Yaralarını sarmana, yüreğinin kanamasına birebir iyi gelir müzik. Sen de kendini notalara teslim et, acını hafiflet;)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here