Kerem’in tişörtleri mi, Serenay’ın tişörtleri mi

0
556

Serenay Sarıkaya’dan sonra Kerem Bürsin de tişörtlendi Hep17 Kızı. Mavi Jeans’in iki reklam yıldızı Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin, iki farklı dernek yararına tişört tasarladı. Serenay Sarıkaya geçtiğimiz yıl hazırladığı tişörtlerin satış gelirlerini Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlarken, bu yıl da Kerem Bürsin, Mavi Mağazaları’nda satışa çıkan tişörtlerinden elde edilecek geliri AÇEV’in kadın destek ve okur-yazarlık eğitimlerine katkıda bulunacak.

Türkiye’de toplam 5 milyon kadının işlevsel bir şekilde okuyup yazamadığını düşünecek olursak, Kerem Bürsin’in ne kadar yararlı bir projeye katkıda bulunduğunu anlamış oluruz. Daha önce de kadınları desteklemek için pek çok projede imzası bulunan Kerem Bürsin, bu kez aynı şeyi tişörtleriyle yapmayı hedefliyor. Hayranı olan gençler arasında farkındalık yaratıp bu projeye katkı sağlamayı amaçlayan Kerem Bürsin, AÇEV yararına iki farklı tişört tasarladı.

Serenay Sarıkaya’da kendi tasarımı olan tişörtler için bu tanıtım filmini çekmişti;)

Peki, Mavi Mağazaları’na gittiğinde sen Serenay Sarıkaya tişörtü mü, yoksa Kerem Bürsin tişörtü mü alırsın Hep17 Kızı;)

kerem-bursin-tisort-manset-anket [poll id=”61″]

Kem Bürsin instagram hesabından AÇEV için tasarladığı tişörtlerin videosunu geçtiğimiz günlerde #açev, #eğitimevdebaşlar ve #güçlüolmakbilgiliolmaktır tag’leriyle paylaştı;)

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2012 verilerine göre Türkiye’de; – 15 yaş üzeri 2.2 milyon kadın okuryazar değil. – Okuma yazma bildiğini söyleyen ancak bir okul bitirmeyen, okuryazarlık düzeyinden emin olamadığımız 2.8 milyon kadın var. – Kadınlarda 25 yaş üstü nüfus için Türkiye’de eğitim alınan ortalama yıl 7,6. – Yetişkinlerin pek çoğu henüz 8 yıllık ilköğretimi bile tamamlayamamış bulunuyor. – Ortalama eğitim süresi kadınlar için ise 6,7. Yani toplamda 5 milyon kadın işlevsel düzeyde okuyup yazamıyor. Unutmayalım ki hepimiz ilk eğitimimizi evde annelerimizden alıyoruz…eğitim kadınlar için bir sorun olmaya devam ediyor ve kadınların eğitim hayatını daha erken terk ettiğini görüyoruz. Mavi’nin destekleri ile hayata geçen bu proje ile sizde AÇEV’in kadın destek ve okuryazarlık eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz…Haydi şimdi sıra sizde #açev #eğitimevdebaşlar #güçlüolmakbilgiliomaktır

Kerem Bursin (@thebursin) tarafından paylaşılan bir video ()

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here