Cilt tonuna hangi saç rengi yakışır?

0
1450

Saç rengini doğru seçmek, stilini oluşturmanın en temel kurallarından Hep17 Kızı;) Yanlış bir tercih, hem cildini solgun ve cansız gösterebilir hem de saç modelin ne kadar mükemmel olsa da yüzünün tüm güzelliğini gizleyebilir. Bu yüzden saç rengini doğru belirlemek için sana bazı ipuçlarımız var;) Saç testi ile saçını en doğru renge boyayabilirsin;)

sac-rengi-4
1. Işıltılı cilt tonuna parlak renkler

Işıltılı bir cilde sahipsen gerçekten çok şanslısın. Ama tabii doğru bir saç rengi seçersen… Porselen gibi ışıl ışıl parlayan yüzüne en iyi gidecek saç rengi, platin sarısı olacaktır. Koyu renkler, parlayan yüzünü bir anda soluk hale getirebilir. Eğer platin sarıya boyama imkanın yoksa, saç uçlarını birkaç ton açmayı deneyebilirsin;)

sac-rengi-3
2. Orta cilt tonuna özgürlüğünü ver
Eğer orta tonda bir cilt rengin varsa çok şanslısın, çünkü seçeneklerin hayli fazla. Koyu sarı gölgeler ya da buğday tonunda kahveler sana çok yakışır. Ayrıca bakırımsı gölgeler de rahatlıkla uygulayabileceğin tonlardan.
sac-rengi-2

3. Zeytin gibi koyu cilt tonlarına koyu renkler
Eğer koyu kumral denecek bir cilt tonuna sahipsen, koyu kahverengi gölgeleri tercih edebilirsin. Kumral, kestane ya da tarçın tonları sana çok yakışır. Tabii bu, açık renklerden tamamen kaçınman anlamına gelmiyor. Saç uçlarında çok yoğun olmamak kaydıyla altın veya bal tonlarında baleyajlar da deneyebilirsin.

sac-rengi-1
4. Sıcak ciltlere koyu kahveler
Eğer koyu kumraldan daha koyu bir cilt tonuna sahipsen, cildinle saç rengin arasında kontras yaratman sana çok yakışır. Bu yüzden koyu kumral tonlarını deneyebilirisin. Örneğin maun, akçaağaç tonları ile cildinde istediğin ışıltıyı yaratman mümkün.

sac-kestirme-sac-modeli-mansetORYAL KULLANMADAN SAÇ RENGİNİ AÇMA YOLLARI

sac-rengi-6
5. Radikal değişim istemiyorsan
Cilt tonun ne olursa olsun radikal bir değişim istemiyorsan mevcut saç renginde bir iki ton oynama yaparak ışıltılı bir etki yaratabilirsin. Bu oynamayı koyuya doğru da yapabilirsin, açığa doğru da…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here