Sonbaharda aşk yaşamanın yolları!

0
689

Madem ki aylardan Kasım, o halde biz de Kasım’da aşk başkadır deyip, aşkı bulmanın, bulunca onu korumanın yollarını arayalım, potansiyel sevgiliyi kendimize hayran bırakalım. Bu konuda birkaç strateji belirlemek, gerekli koşulları oluşturmak ve sonra da olayları akışına bırakmak yeterli! Sevgili bulamamak gibi pek çok kızın ortak derdi konusundan sen de muzdaripsen, o halde bu taktiklerLe sonbaharda kendine sevgili yapmaya hazır ol! Ne de olsa sonbaharda aşk başkadır Hep17 Kızı;)

sonbaharda-sevgili-yapmak-kasimda-ask-baska-2
1. Tabii ki ilk yapman gereken, doğru çocuğu belirlemek. Doğru insanı bulmak, güçlü bir aşk için şansını artırır. Seçtiğin yakışıklının her şeyden önce ciddi bir ilişkiye hazır olması, önemli bir nokta. Sevgilisinden yeni ayrılmış, kafası karışık bir kıtır, boşuna zaman harcamana neden olabilir. Ayrıca ne kadar uyumlu olduğunuz, hedeflerinizin kesişip kesişmediği, öncelikleriniz gibi konular da önemli noktalar.

askfilmi-mansetUNUTULMAZ AŞK FİLMLERİ

2. Her ikiniz için de uygun olacak bir tarih ve ikinizin de keyif alacağı bir aktivite belirle. Örneğin “Hafta sonu James Bond filmine gideceğim, sen de benimle gelmek ister misin” diyerek kendinden emin ve bu filmi onunla izlemekten çok mutlu olacağını hissettirecek net bir teklifte bulunabilirsin.

sonbaharda-sevgili-yapmak-kasimda-ask-baska-1
3.
Onu daha iyi tanımaya çalış. Bunun için ona doğru soruları sorman çok önemli. Hedefleri, hayalleri, ilgi alanları gibi pek çok kişisel konularda hakkında bilgi toplamaya çalış. Ayrıca anlattıklarını da dikkatlice dinle ki, hem onunla ilgilendiğini hissetsin hem de senin için doğru yakışıklı olup olmadığını en kısa sürede anlayabilesin.

4. İlgi alanları konusunda sen de bilgi sahibi olmaya çalış! Örneğin futbolu çok seviyorsa, en azından ofsaytın nasıl olduğu, hangi takımın şampiyonluğa daha yakın durduğu, bu sezon gol kralının kimin olabileceği gibi konularda fikir sahibi olduğunu görmek yüzde yüz hoşuna gidecektir.

sonbaharda-sevgili-yapmak-kasimda-ask-baska-3
5.
Ona bir kahraman gibi davran ki, öyle olduğunu hissetsin:) Özellikle okul arkadaşlarının yanında onun ne kadar akıllı olduğunu gösterecek söylemlerde bulunman, bu konuda örnekler vermen ve onu överek anlatman çok hoşuna gider. Ayrıca yapmak istediğin bir şey hakkında bu yakışıklının fikirlerini sorup sana yol gösterecek önerilerde bulunmasını da isteyebilirisin. Hatta partiye giderken ne giyeceğin konusunda kararsız kaldığını söyleyip alernatifler arasından onun da fikini alabilirsin;) İnan, bundan çok hoşlanacak.

6. Güven oluştur! Güven, sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişki için altın anahtardır. Bu yüzden söylediklerinle yaptıklarının birbirini tutması çok önemli. Ayrıca sır saklayabilmen de sana olan güvenini artırır. Alay konusu olduğu bir konuyu gördüğünde, bunu ona açıkça söylemen ve üstesinden gelebilmesi için ona yardımcı olman da emin ol çok hoşuna gider.

sonbaharda-sevgili-yapmak-kasimda-ask-baska-5
7.
Zor zamanlarında ona destek ol! Destek, iki kişi arasında sağlam bir sevgi bağının kurulması için çok önemlidir. Düşünsene, sana kim destek oluyorsa, onu daha çok sevmez misin? Bazen sadece dinlemek ve onu anladığını hissettirmek bile yeterli olabilir. Tabii destek için daha fazlasını yapman da gerekebilir. Örneğin onu savunmak durumunda kalabilirsin de. Bunu seve seve yapman, senin yanında kendini mutlu ve huzurlu hissetmesini sağlar.

8. Sağlam bir ilişkinin bir diğer adımının saygı olduğunu hiç unutma! Daima, her konuda konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak, onun önerilerine değer verdiğini hissettirmek, birbirinize duyduğunuz saygıyı da sağlamlaştırır. Ayrıca onunla beraber olduğun sürece flörtöz bir kız olmaktan da vazgeçmelisin. Sana yapılmasından hiç mutlu olmayacağın bir şeyi asla sen de ona yapma.

sonbaharda-sevgili-yapmak-kasimda-ask-baska-6
9.
Sadece iyi bir sevgili değil, aynı zamanda iyi bir de dost olmayı dene. Bu da özverili olmanı gerektirir. Karşılık beklemeden her zaman onun yanında olduğunu hissetmesi, aşkınızın sağlam temellere oturmasını sağlar.

10. Özgülüğünü sakın kısıtlama! Unutma, senin sevgilin olsa bile, o aynı zamanda ailesinin oğlu, okulunun öğrencisi, arkadaşlarının kankası, takımın oyuncusu… Sevdiği şeylere ve insanlara zaman ayırması, seni sevmediği anlamına gelmez. Özgürlüğünü kısıtlama hamlelerin, onu sana bağlamaz, aksine senden uzaklaşmasına neden olur.

sonbaharda-sevgili-yapmak-kasimda-ask-baska-4
11.
Onu değiştirmeye çalışma! Saç modelini, stilini, arkadaşlarını sürekli olarak eleştirmen ya da senin istediğin gibi olmasını istemen, kendisini kapana sıkışmış gibi hissetmesine yol açar! Aynı şeyin sana yapıldığını bir düşünsene…

Kasım’da Aşk Başkadır – Sweet November adlı filmin fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=Tm249Zbv42Y

Kasım’da Aşk Başkadır – Sweet November soundtrack’i It’s Not Goodbye

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here