Bol takipçi kazandıracak wattpad hikayesi yazmanın yolları

0
1262

Kapalı kutuların dışına çıkmak, yaratıcılığının sınırlarını zorlayıp sana bolca takipçi kazandıracak harika bir wattpad hikayesi yazmaya ne dersin? Sakın ben yapamam ki diye düşünme! Sen de bir Ateş Ve Su, bir Yabancı kadar başarılı hikayeler yazabilirsin. Bunu başaranların küçük sırlarını sen de uygula, yaratıcı düşünme becerilerini geliştir, wattpad’in en çok aranan, en çok sorulan hikayesine imzanı at!

wattpad-hikayesi-yazmak-2
1. Günlük rutinlerinde ufak tefek, ama önemli değişiklikler yap. Hayatına kattığın bu yeni değişiklikler senin yeni rutinin olsun. Kağıt kalemi (ve tabii bilgisayarını) bir süreliğine unut. Oturduğun yerden sana her zaman ilham gelmeyebilir ne de olsa;) Örneğin uzun sabah yürüyüşleri yepyeni fikirler için sana harika fırsatlar sunabilir. Ya da her sabah alacağın güzel bir duş… Veya sabah güneşin doğuşunu ya da akşam güneşin batışını izlemek gibi…

fanfiction-mansetFANFICTION HİKAYENİ YAZ, WATTPAD’İ BİRBİRİNE KAT!

2. Beyin fırtınası yapmaktan, farklı fikirlere şans tanımaktan korkma. Çevrene kalın duvarlar örmekten vazgeç ve hep yeni söylemlere kulak ver; onlara dokunmaktan çekinme! Beyib fırtınası yaparken kendine sınırlar koyma. Düşüncelerin ne kadar aptalca ya da imkansıa olsa da, bunların sana yeni pencereler açacağını sakın unutma! Bu yüzden hem kendine hem de arkadaşlarına “Bu işe yaramaz” önyargısı hatasına düşme!
wattpad-hikayesi-yazmak-manset
3. Yazma işlemeninin en çok takıldığın yeri konusuna başka türlü bakmaya çalış. Örneğin hikaye bulmakta mı zorluk yaşıyorsun? Ya da wattpad hikayeni buldun, karakteri yaratmakta sıkıntı çekiyorsun;) Olayı tersinden ele al! Bir karakter yaratmaya çalışmak yerine birkaç farklı karakteri bu hikayenin içine oturt örneğin. Bu yöntem çoğu zaman şe yarar;)

4. Bol bol hayal kur! Wattpad hikayendeki karakterleri oturtmanda, bağlantıları kurmanda, kalıpları oluşturmanda sana en gerekli şey, hayal kurmak. Zaten bu yüzden uzun yürüyüşler, sabah güneşi doğuşunu izlemek, duş almak gibi rutinler büyük önem taşır. Bu faaliyetler sana bol bol düşünüp hayal kurma imkanı tanır. Gündüz düşleri diyebileceğimiz bu hayallere şans tanımak için dikkat dağıtıcılardan elinden geldiğince kurtul! Örneğin televizyon, bilgisayar ve cep telefonunu kapat. Çünkü onlarla uğraşmak, beyninin dinlenmesine engel olur, bağlantı kurmanı zorlaştırır.

irem-wattpad-hikayeleri-mansetEN ÇOK OKUNAN 4 WATTPAD HİKAYESİ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here