Pantone 2016’nın moda renklerini açıkladı!

0
495

İki yepyeni renk; Pantone, 2016 ilkbahar ve yazının moda renklerini açıkladı! Her yıl tek renk seçen Pantone, bu yıl ilk kez iki renk belirledi ve Pantone Kataloğu’na ekledi. Pantone’ye göre 2016’nın iki rengi, Rose Quartz (Gül Kuvars) ve Serenity (Sakin).

Peki, neden bir değil, iki renk ve neden pembe ve mavi? Pantone, Rose Quartz ve Serenity’yi 2016’nın rengi olarak seçmesinin nedenini toplumsal cinsiyet eşitliği olarak vurguluyor. Ayrıca bu iki renk ortak bir noktada buluşuyor; her ikisi de sağlık ve huzuru simgeliyor. Pantone’ye göre pastel tondaki bu iki renk de psikolojik olarak insana kendisini güvende ve huzurlu hissettiriyor. 2015’in kaotik ortamında insanların huzur ve dinginliğe ihtiyacı olduğunu düşünen Pantone, bu duyguyu özel bir video ile anlattı!

İşte o kısa, ama anlamlı video!

Bir anlamda Pantone, 2016’da tüm dünyanın en çok ihtiyaç duyacağı konuların başında huzur ve sağlık olduğunu düşünüyor ve bunu renkle dalga dalga yerküremize yaymayı amaçlıyor;)

Bu yüzden Pantone, Rose Quartz ve Serenity hashtag’leri ile paylaşılan fotoğrafları kendi instagram hesabından da paylaşıyor.

İşte Pantone’nin Rose Quartz ve Serenity hashtag’leri ile yapılan paylaşımlardan seçtiği fotoğraflardan birkaç örnek…

Fashion illustrator @sew_sketchy shares her stylish take on Pantone Color of the Year 2016 #RoseQuartz & #Serenity.

PANTONE (@pantone) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here