Adele gibi kanatlı eyeliner nasıl çekilir?

0
1055

Albüm ve şarkıları ile rekor üstüne rekor kıran Adele, makyaj stili, özellikle göz makyajı ile de dikkat çekiyor. Adele kanatlı eyeliner göz makyajını adeta bir akım haline dönüştürdü. Özellikle partiler için ideal bir makyaj stili olan kanatlı eyeliner çekmek, makyaj yapmasını bilmeyen kızlar için uzak bir hayal olabilir. Ama aslında kanatlı eyeliner çekmek hiç de sandığın kadar zor değil Hep17 Kızı.

Kanatlı eyeliner çekmek için bazı teknikleri öğrenmen yeterli! Adımları izle, yılbaşı gecesi makyajın için en çarpıcı yeniliği yap, Adele kadar mükemmel bir göz makyaı ile dikkatleri üzerine topla!

kanatli-eyeliner-guzellik-11. Üst kirpik çizgisine mümkün olduğunca en yakın ve olabildiğince ince biçimde kalem eyeliner uygula. Bu çizgi, kanatlı eyeliner’ın merkezi olacak. Bunun için gözün iç kısmından, yani burun kemiği tarafından başla, dışarıya doğru devam et. Çizgi olabildiğince ince olsun, ancak bazı pürüzlü görüntüler olacaktır ki, bunları dert etme. Çünkü bu pürüzler, makyajın tamamlandığında çok da fark edilmeyecek. Çizgiyi çekerken göz kapağını tut. Gerekirse başını hafif geri al ve gözünü yarım açık tut.

kanatli-eyeliner-guzellik-22. Peki kanatlı eyeliner için ilk çizgini ne kadar çekmelisin? Bunu belirlemek için kalemi alt iğrpik çizgisinden yukarıya doğru dik tut. Üst kirpik dibinden çektiğin kalem, dik olarak tuttuğun kalemin geçtiği noktada sona ermeli. Bu noktadan sonra, kanatlı eyeliner’ın kuyruğunu çekmeye sıra geldi. Hafif dışa ve yukarı doğru çizmeye devam et. Eğer göz kapakların kapalı ise, kuyruğu daha uzun tutabilirsin. Kabaca 45 derece dışarı ve yukarı çizmen yeterli. Eğer kolunu sabit bir zemine dayarsan, titremeyi engellediğin için çizgi daha düzgün olur.

kanatli-eyeliner-guzellik-33. Sıra kanadı oluşturmaya geldi. İçin boş kanat görüntüsü için şimdi kalemini aşağıya doğru üst kirpik çizgisine çektiğin kaleme kadar çizmeye devam et. İki çizgiyi birleştirirken kaşını yukarı kaldırıp çalıştığın alanın gergin olmasını sağla.

kanatli-eyeliner-guzellik-44. Artık ana hatlarını oluşturduğun içi boş kanadın bu boşluklarını doldurmaya sıra geldi. Kalem eyeliner ile bu işlemi yapabilirsin. Hiçbir boşluk kalmadığına emin olana kadar içini boya.

kanatli-eyeliner-guzellik-55. Son olarak aynaya bak ve kusurlu olan yerleri kalemle o bölgeyi elinle gerginleştirerek düzelt. Eğer kanat hattından taşmış bir yer varsa, boya fazlalığını kulak çubuğu ile alabilirsin. İlk denemelerde bu gibi hataların olması çok doğal. Zamanla en az Adele kadar kusursuz bir kanatlı eyeliener çekebildiğini sen de göreceksin;)

kanatli-eyeliner-guzellik-6İşte artık kanatlı eyeliner ile harkia göz makyajın hazır;)

adele-goz-makyaji-9ADELE MAKYAJINA ZOOM

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here