Saç kurutma makinesi ile neler yapabilirsin?

0
920

Saç kurutma makinesi hepimizin kullandığı vazgeçilmez şekillendiricilerimizden. İster yaz, ister kış, ister ilkbahar, ister sonbahar olsun hiç fark etmez; saçlarımızı ya kurutur ya da fön çekeriz. Zaten bu yüzden diğer adına da fön makinesi denir, saç kurutma makinesine;) Ama biliyor musun, bu hayat kurtarıcı alet bambaşka, çok alaksız alanlarda da yaşamımızı kolaylaştırabilir.

stiletto-giyme7
1. Vuran ayakkabılar

Eğer ayaklarına dar gelen veya belli bir noktası vuran bir ayakkabın varsa (topuklu, stiletto, babet veya spor ayakkabılar bu konuda başı çeker) o halde çözüm saç kurutma makinesinde! Özellikle ayaklarını vuran bir stiletto giymek senin için bir kabusa dönüşebilir. Oysa ayakkabını kalıba sokmadan saç kurutma makinesi ile onu ayak yapına uygun hale getirebilirsin. Bunun için önce ayakkabının sıkan, vuran kısmını saç kurutma makinesi ile iyice ısıt! Daha sonra ayağına çorapla birlikte ısıttğın ayakkabıyı giy ve ayakkabı soğuyana kadar evin içinde yürü. Isının etksiyle genleşen deri, böylece kolayca ayak şeklini alacak.

burca-gore-oje4
2. Kurumayan ojeler

Tabii ki anladın. Ojeni kurutmanın yolu tabii ki saç kurutma makinesi. Acelen varsa, ojeni sürüp hemen al eline kurutma makineni ve beklemekten kurtul. Tabii ojelerini kuruturken fönü soğuğa almayı da sakın unutma; daha hızlı kurutursun;)

kirpik-mascara-rimel
3. Kirpik kıvırma

Tabii ki burada saç kurutma makinesini kirpiklerine ve gözlerine tutmayacaksın. Sadece saç kurutma makinenle rimel fırçanı ısıt ve öyle kullan. Göreceksin kirpiklerin çok daha kolay ve güzel kıvrılacak.

4. Sticker çıkartma
Özellikle yeni aldığın kıyafetlerinde olan yapışkan stickerları iz bırakmadan çıkartmak her zaman kolay olmaz. İnatçı stickerı saç kurutma makinenle ısıt ve kolayca yerinden iz bırakmadan sök. Bu kadar basit.

gardirop-duzenle-3
5. Ütüye gerek yok

Eğer ütüyle uğraşmak istemiyorsan elbisendeki kırışıklıklardan saç kurutma makinenle kurtulabilirsin. Kırışık bölgeye biraz su püskürt ve saç kurutma makinesini kumaşa bir karış mesafeden tutarak kurut! Göreceksin, kırışıktanan eser kalmayacak;)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here