Burda Akademi ile dikiş dikmek ne kolay!

0
1369

Şaka değil, ben ciddi ciddi sardım bu dikiş olayına! Aradığımı bulamamaktan, üzerime “cuk” diye oturan kıyafetleri aramaktan, indirim takip etmekten yorulan ben, hayatıma bir güneş gibi doğan Burda Akademi sayesinde bu eziyetten tamamen kurtuluyorum! Yılların dergisi Burda’nın dikiş eğitim videoları ile iğne iplikle, dikiş makinesi ve kumaşlarla haşır neşirim bu aralar.

kendall-jenner-yarasa-kol-1
Bugüne kadar sadece söküğünü dikmekle yetinen biri olarak, bu konuda çıtamı epey yükselttim. Ünlülerin, moda haftalarında gördüğüm birbirinden özel kıyafetlerin modellerine diktim gözlerimi. Burda, dikişin temel bilgileri üzerine öyle güzel videolar hazırlamış ki, dikiş dikmeyi öğrenmek için ne trafik çilesi çekip kilometrelerce uzaktaki kurslara gitmeme gerek var ne de cüzdanımı boşaltmaya… Videolar o kadar uygun fiyatlara satılıyor ki, İstanbul’da bedava verilen bir kurs için yola çıksam zaten o kadar para harcarım! Ki otopark ücretini saymıyorum bile…

Şimdiden temel bir sürü şey öğrendim. Sorsun Nurella, reglan kol nedir, gömleğe manşet nasıl takılır, en önemlisi de kalıp nasıl çıkarılır hepsini anlatayım ona:)

jessica-alba-buzgulu-kol-dikisi
Annemin yıllardır biriktirdiği Burda dergilerine benim de aldığım birkaç Burda’yı ilave ettim, işe kalıp çıkartma, ölçü belirleme gibi tekniklerle başladım! Günün dilediğim saatinde dilediğim anda izlediğim dikiş eğitim videolarında Burda Akademi Eğitmeni Asuman Ergün Ütüklerli öyle tatlı tatlı anlatıyor ki, öğrenmemenize imkan yok! Anlamadığın yeri al başa, izle bir daha! Durdur videoyu başla uygulamaya;) Şu an hedefim kendime bir dikiş makinası almak! Annenin, ablanın ya da başka bir yakınının kullanıp da memnun kaldığı dikiş makinası marka ve modelini Yorumlar bölümüne benim için yazarsan sevinirim.

Şimdiden yaz için acayip fikirlerim var Hep17 Kızı!  www.burda.com.tr/akademi.html linkinden “burda” neler olup bitiyor sen de göz atabilirsin;) Muhtemelen ben de oralarda olacağım:)

biyeli-kol-yirtmaci-manset

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here