Yeni bir hobi, yeni bir sen

0
701

Hobi, sadece iyi zaman geçirmene, yeni bir şey öğrenmene yardımcı olmuyor. Farklı farklı alanlarda ilgileneceğin bir hobi, sana pek çok konuda yol gösteriyor, hayatına anlam katıyor.

İşte bir hobi ile ilgilenmeni gerektiren 8 neden…

1. Hobi, zihnini temizler
Eğer gerçekten hoşuna giden bir hobi ile ilgileniyorsan, dikkat dağıtıcı hiçbir şeyi fark etmez, endişe duygusu taşımazsın. Bir hobiye odaklandığında, bedenin kadar zihnin de rahatlar, olumsuz hiçbir şey hissetmez, kaygı taşımazsın.

2. Hobi, sosyal kız olmana yardımcı olur
Bir hobi demek, yepyeni bir dünya, yepyeni arkadaşlıklar ve hatta dostluklar demektir. Hobiler, benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışmanın en kolay yoludur. Sohbet ile başlayacak arkadaşlıklar, ileriki zamanlarda sıkı dostluklara bile dönüşebilir.

hobi-kiz-1
3. Hobi, stres için çıkış yoludur

Evet, hobi, aslında yapılacaklar listesine yeni bir şey eklemek gibi görünebilir. Ancak sevdiğin bir hobi, tartışmasız stresten en iyi çıkış yoludur. Okul, aile, arkadaşlıklarla ilgili sorunlarından bambaşka bir konuya odaklanmak, zihnimi bunun için yormak, iyi bir stressavar özelliği taşır.

4. Hobi, unutkanlığı kışkışlar
Güncel sorunlarla beyninin erkenden yaşlanmasını istemiyorsan, sevdiğin bir şeyle ilgilenmen en iyisi. Boyama yapmak, fotoğraf çekmek, resim yapmak, bahçe ile ilgilenmek gibi kendin için seçeceğin en yaratıcı hobi ile zihnini daima zinde tutabilirsin.

hobi-kiz-2
5. Hobi, pozitif stresi ateşler

Elbette stresi hayatımızdan uzaklaştırmak gerekir, ancak bu pozitif stres için geçerli değildir. Pozitif stres ile duyacağın heyecan, seni hayata daha da bağlar, motive eder. Okuldaki başarında performans artırıcı etkisini hemen farkedeceğin pozitif stres ile aşk ve enerjin hiç bitmeyecek;)

orgu-orme-mansetÖRGÜ ÖRMENİN İNANAMAYACAĞIN YARARLARI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here