Yaşlanmamak için alman gereken 3 doğal vitamin

0
2015

Güzelliğin sadece zayıf olmakla, iyi makyajla, sporla, düzenli cilt bakımıyla mümkün olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun Hep17 Kızı! Güzellik içten başlar! Bu yüzden özellikle 40 yaşın altındaki kızların mutlaka alması gereken vitaminler var! Ancak ne yazık ki, çoğumuz bunları bilmiyor ve bedenimizi bu doğal vitaminlerden mahrum bırakıyoruz. Bu da cilt, saç, tırnak ve hatta ruh halimize olumsuz etkiler yapıyor. Oysa mutlaka alman gereken 3 vitaminle kendini muhteşem hissedebilir, harika bir görünümün ilk adımlarını atabilirsin. İşte her gün mutlaka tüketmen gereken 3 doğal vitamin;)

VİTAMİN C
Demiri absorbe ederek kana oksijen takviyesi yapan C vitaminini her gün en az 75 mg almalısın. O zaman inanılmaz enerjik hissedecek, güne zımba gibi başlayacaksın! Üstelik C vitamini ile soğuk algınlığını ve kırışıklıkları da kışkışlamış olursun.
En doğal C vitamini depoları, portakal, kivi, dolmalık biber ve çilektir.

dogal-bakim-guzellik-yumurta
D VİTAMİNİ

Bu son derece sağlıklı vitamin kemiklerini güçlendirir, seni meme kanserine karşı korur. Vücudumuz için bu kadar önemli bir vitamini elde etmek için her gün yumurta yemeli, süt ve portakal suyu içmeli, en az 12 dakika güneş ışığı almalısın. D vitamini diyeti ile kötü duruşunu da düzeltmen mümkün;)

güneş yanıkları ve süt
BİOTİN

Biotin, saç ve tırnakların üzerinde son derece etkili olan B vitamininin ta kendisidir. Kırılıp dökülmeyen, Işıl ışıl parlayan saçlarının, çatlayıp üzerinde çizgiler oluşmayan tırnakların olsun istiyorsan, her gün, biotin dozu olan 5000 mcg (5 mg) mutlaka almalısın.
Günlük biotin ihtiyacını yumurta, yer fıstığı, avokado ve somondan elde edebilirsin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here