Trump’ın IQ’su kaç?

0
883

Özellikle göçmenlere yönelik söylemleri, Müslümanlar hakkındaki çıkışlarıyla büyük eleştiri alan, ama tüm protestolara rağmen Amerika başkanı seçilen Donald Trump’ın IQ’su kaç?

Daha önce zeka testi yaptırmayı reddeden Donald Trump, bu kez en eski ve en çok bilinen uluslararası zeka birliği olan MENSA’nın elinden kurtulamadı. Trump’ın IQ’su, pek çok politikacıdan, hatta Steve Jobs gibi ünlü ve zengin işadamlarından bile yüksek çıktı. Peki, sandıkta Donald Trump’a yenilen Hillary Clinton, IQ testinde onu geçebildi mi?

MENSA’nın verilerine göre insanların yaklaşık üçte ikisi 85 ile 115 arasında bir IQ değerine sahip. Yaklaşık %5’i 125’in üstünde. IQ’su 75’in altında olanların yüzdesi ise yaklaşık %5.

donald-trump-musluman
Elbette Donald Trump’ın IQ’su, ona özel yapılmış testlerle ölçülememiş. Aksine, geçtiğimiz kış, Müslümanlar’a yönelik söylemlerinden sonra Müslüman işadamlarının kendisine IQ testi yapılması talebini reddeden Trump’ın IQ ölçümleri, okuduğu okullar, kazanımları ve söylemleri göz alınarak yapılabilmiş. Ve bu doğrultuda Trump’ın Amerika nüfusunun yüzde 99.98’inden çok daha zeki olduğu tahmin edilmiş. Buna göre, Trump’ın IQ’su, tam 156. Bu rakamla sadece pek çok politikacıyı değil, teknoloji devlerini, ünlü işdamlarını, sanatçıları da geride bırakıyor Donald Trump.

MENSA’nın resmi IQ testine göre Hillary Clinton’ın IQ değeri 140. Koltuğunu yakın bir zamanda Donald Trump’a bırakan Barack Obama’nın IQ’su ise 130. George Bush 125 ve Bill Clinton 137’lik bir puanla üstün yetenekliler kategorisine girmişler. Ama gördüğün gibi IQ testinde Donald Trump’ı onlar da geçememişler.

gozluklu-unluler-EMMA-WATSONSadece Donald Trump’ın IQ’su değil, medyatik ünlülerin IQ’larına ilişkin yapılan son araştırmalar da çok sayıda sürpriz barındırıyor. Windows’un yaratıcısı Bill Gates’in IQ’su 160! Friends dizisinin ünlü yıldızı Lisa Kudrow da 154’lük IQ’suyla hiç yabana atılır gibi görünmüyor. IQ sıralamasının en altında ise 79 puanla İngiliz politikacı Boris Johnson geliyor.

90’lı yılların en güzel yüzlerinden biri olan top model Cindy Crawford, güzelliğinin yanı sıra üstün zekasıyla da fiziğin ve zekanın aynı vücutta buluştuğunun nadir bir örneği. Cindy Crawford’un IQ puanı tam 156. Harry Potter’ın yıldızı Emma Watson 138, Latin şarkıcı Shakira 140 IQ’suyla üstün zekalılar kategorisinde.

DONALD TRUMP’I SÖYLEDİKLERİNE PİŞMAN EDECEK MÜSLÜMAN ÜNLÜLER

Uzun lafın kısası… Görüldüğü gibi aslında IQ’nun çok yüksek olması, kişinin çok başarılı ve sevilen biri olacağı anlamına gelmediği gibi IQ seviyesinin düşük olması da başarısızlığı göstermiyor. Apple’ın CEO’su Steve Jobs 2011’de öldüğünde 100 milyar doları aşan bir servetin sahibiydi ve IQ’su yalnızca  86’ıydı. Bunu sakın unutma Hep17 Kızı;)

adele-donald-trumpADELE DONALD TRUMP’A FENA KIZDI!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here