Hep aşık 17 ikonik aşk

0
192

Bu aşklar hiç bitmez, yıllar geçse de unutulmaz. Birbirine her daim aşık 17 çift, hepimize ilham veriyor. İşte unutulmaz 17 ikonik aşk…

ikonik-ask-1
1. Sarah Jessica Parker & Matthew Broderick

Sex and The City’nin Carrie Bradshaw’ı Sarah Jessica Parker, 1991 yılında karşılaşıp aşık olduğu Matthew Broderick ile 1997 yılında evlendi. Hollywood gibi bir dedikodu kazanının içinde upuzun süredir devam eden bu evliliğin sırrını büyük aşklarına, ama en çok da “kirli çamaşırlarını asla basın önüne sermemelerine” borçlu olduğunu söyleyen çiftin, Marion, James ve Tabitha adında üç çocuğu var.

ikonik-ask-2
2. Denzel & Pauletta Washington

“Deja Vu”, “Tanrının Kitabı”, “Gazap Ateşi”, “İçindeki Adam” gibi pek çok yapımda rol alan, ama bizim onu “Malcom X”te canlandırdığı Malcolm X rolüyle sevdiğimiz, en çok da 2001 yapımı “İlk Gün” adlı filmde En İyi Erkek Oyuncı Ödülü’nü almasıyla taktire şayan bulduğumuz Denzel Washington’ın bu istikrarlı gidişatı sadece kariyerine özel değil! Denzel & Pauletta Washington, 1977 yılında tanışıp 1983 yılında evlenen ve hala aşk ile kırmızı halıda yürüyen ender çiftlerden.

ikonik-ask-3
3. Meryl Streep & Don Gummer

Oscar’dan Altın Küre’ye, People Choice’dan Emmy’e kadar pek çok ödülün sahibi olan Merly Streep, aşk yarasını aşk ile saran güçlü kadınlardan. The Deer Hunter adlı yapımda rol arkadaşı John Gazale ile nişanlanan Merly Streep’in bu mutluluğu ne yazık ki uzun sürmedi, çünkü aşık olduğu adamı kanserden kaybetti. Aynı yıl Aktör Don Gummer ile evlenen Merly Streep’in bu beraberliği istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Çiftin Henry, Mamie, Grace ve Louisa adlı dört çocuğu oldu.

ikonik-ask-4
4. Hugh Jackman & Deborra-Lee Furness
Onlar Hollywood’un en hızlı aşıklarından…  Hugh Jackman ve Deborra-Lee Furness tanışmalarından sadece bir yıl sonra evlilik kararı aldılar. Çift, 1996 yılından bu yana beraber. Üstelik evliliklerinin 20. yılını kutlarken bile, birbirleri hakkında hala aşkla konuşuyorlar. Nereden mi biliyoruz? Yeni filmi “Eddie the Eagle”ın tanıtımı için ünlü şov programı The Ellen DeGeneres Show Monday’e çıkan Hugh Jackman, dizi setinde karşılaştığı büyük aşkına tam bir hafta açılamamış. Üstelik daha önce arkadaş olarak iyi görüştüğü Deborra’dan utanıp köşe bucak kaçtığı anlar bile olmuş. Sonunda olayı Deborra-Lee Furness çözmüş; onu karşısına alıp “Bir problem mi var” diye sorunca, Hugh Jackman aşkını itiraf etmiş. Televizyondan, her geçen yılın aşklarını daha da büyütüp tazelediğini söyleyen ünlü aktör, “Deborra-Lee Furness ne şanslı bir kadın” dedirten erkeklerden…

ikonik-ask-5
5. David Bowie & Iman
Bu büyük aşıkları ne yazık ki beklenmedik ölüm ayırdı! Ünlü Müzisyen David Bowie ve Süpermodel Iman, tanıştıktan iki yıl sonra, 1992 yılında evlendi. Bu ikonik aşk, David Bowie’nin Ocak 2016’da hayatını kaybetmesiyle yarım kaldı. Ancak David Bowie ve Iman ismi, “büyük aşk” dendiğinde ilk hatırlanan çiftler arasında çoktan yerini aldı.

ikonik-ask-6
6. Ben Stiller & Christine Taylor
Siz bakmayın komedi filmlerinin unutulmaz aktörü Ben Stiller’ın çapkın çapkın bakan gözlerine. O renkli gözler, 1999’dan bu yana Nickelodeon yıldızı Christine Taylor’dan başkasını görmüyor. Tanıştıktan bir yıl sonra, 2000’de evlenen Ben Stiller ve Christine Taylor’ın, Ella Olivia ve Quinlin Dempsey adında iki çocukları var.

ikonik-ask-7
7. Sting & Trudie Styler
Kendi kurduğu Police adlı grubu altın çağları yaşadığı bir sırada yine kendi elleri ile dağıtan Sting, aşk hayatında daha istikrarlı! 1982 yılından bu yana birlikte olduğu Trudie Styler ile 10 yıl sonra evlenmiş olsa da, bu büyük aşk hala devam ediyor. Sting & Trudie Styler beraberliği, günümüzde Hollywood’un ikonik aşkları arasında gösteriliyor.

ikonik-ask-8
8. Ozzy & Sharon Osbourne
Sharon Osbourne dünyaya “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözünü ispatlamak için gelmiş olabilir mi? Babası Black Sabbath’ın menajeri olan Sharon Osbourne, Ozzy ile bir araya geldiğinde sadece 18 yaşındaydı. Onun bütün mali işlerini üstlenen Sharon ve büyük aşkı Ozzy, 1982’de evlendi. Çılgın Kelly Osbourne’un elbette bu çılgın çiftin kızı olduğunu söylemeye gerek bil yok;)

ikonik-ask-9
9. Matt & Luciana Damon
Hayranları henüz ona doyamadan uçtu gitti Matt Damon. Kendi gibi film yıldızı olan Luciana ile çevirdiği “Takıldım Sana” adlı filmde, 2003 yılında bir araya geldi. Geliş o geliş; çift bir daha da hiç ayrılmadı! Bir yıl sonra nikah masasına oturan Matt ve Luciana’nın dört çocuğu oldu. Masal da burada bitmedi elbette, çift hala kırmızı halıda aşk ile el ele kol kola yürümeye devam ediyor.

ikonik-ask-manset
10. David & Victoria Beckham
Kimine göre reklam evliliği olsa bile, David ve Victoria Beckham çifti 1999 yılından bu yana evli. Bir zamanlar Spice Girl ile kasırgalar kopartan Victoria, evliliği ile de aynı etkiyi yarattı ve yaratmaya devam ediyor. Dünyanın en ünlü futbolcusu ile birlikte, büyük rakamlara dev reklam kampanyalarına imza atan Victoria Beckham, başarı konusunda işte de, aşkta da istikrarla yoluna devam ediyor. David Beckham için de aynı şeyi söylemek mümkün, zira 1997 yılında başlayan bu beraberlikten sonra adı bir daha kimselerle anılmadı!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here