Bir kızın mutlaka bastırmak isteyeceği 11 fotoğraf karesi

0
365

İtiraf et, akıllı telefonuna hapsolmuş fotoğraf karelerinin kaçına bakabiliyorsun? Bir arkadaşınla kendini çok keyifli hissettiğin bir anın mutluluk fotoğrafını göstermek her zaman kolay değil! Hatta sevdiğin çocuğun, kankanın en özel, en tatlı karesini en yakınlarınla paylaşmak bile çoğu zaman mümkün olmaz! Onlarca, yüzlerce, binlercesi arasında gezinip “İşte bu” diyeceğin fotoğrafı yakalamak, indirimden en sevdiğin paltoyu düşeşe alabilmek gibi bir şeydir! Oysa elle tutulup dilediğin zaman gözle göreceğin, dokunduğunda yanınızda hissedebileceğin kağıda basılıp çerçevesine, albümüne yerleşmiş, hatta tıpkı eski günlerdeki gibi cüzdanının en nadide köşesinde yerini almış bir fotoğraftan daha güzeli düşünülemez. Özellikle bir kızın bugüne kadar çektiği, çektirdiği 1000 pozdan sadece 50 tanesini görmeye tahammülü olduğunu düşünürsek -ki bu araştırmalarla kanıtlanmış bir bilgi, sanal anılarını yoklayıp bastırmak isteyeceğin kareleri sıralamak çok da zor olmasa gerek.

zuhair-murad-mezuniyet-elbise-71. Mezuniyet kıyafeti içinde prenses gibi hissettiği an!
Aylarca hazırlıklarını sürdürdüğün bu özel gecede dört dörtlük olmak hiç de kolay değil; bunu çok iyi biliyorum. Saçından makyajına, cilt bakımından kıyafetine kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğün bu en özel anı, eminim sen de ölümsüzleştirmek isteyeceksindir. Bu prensesi hangi kız, aradan yıllar geçse bile sevdiklerine gururla göstermek istemez ki;)

foto-baski-62. Beyonce’un saç rengi ile Kendall Jenner’ın saç modelini yakalayan kuaföründen çıktığı an!
Bir kızın saçları konusunda “tam da bu” dediği an çok azdır. Sevgilisinden ayrılınca, sevgili yapınca, kilo alınca, kilo verince, mevsim değişince, kısacası her durum ve anda, ister keyifli olsun ister depresyonda, soluğu kuaförde alan bir kızın istediği saçı yakalaması her zaman mümkün olmaz. Çünkü tam olarak ne istediği konusunda çoğu zaman o da fikir sahibi olmaz.

foto-baski-73. Bungee jumping yaparken tam yere indiği andaki yüz ifadesi
Bu bir başarı hikayesi. Ömrü boyunca belki de ilk ve son kez yaptığı bir aktivite eğer sonsuz cesaret gerektiriyorsa, elbette bir kız bu fırsatı asla kaçırmaz. Şaşkın ördek gibi çıkacağını bilse de, bu kareyi ölümsüzleştirmek ister.

kilo-verme-yaz-bikini-manset4. Yaz yaklaşırken 5 kilo vermenin dayanılmaz ve ölümsüz mutluluğu
Aslında bunun için gerçekten kilo vermiş olmasına da gerek yoktur. Belki siyah giyinmiştir, fotoğraf belki yukarıdan çekilmiştir ya da ışık ona tatlı bir sürpriz yapmıştır ve o bir şekilde zayıf çıkmıştır. Bir kız, bu fırsatı asla kaçırmaz; fotoğrafı bastırır ve buzdolabına mutlaka magnetle tutturur.

MODA HAFTALARINDAN MEZUNİYET PARTİSİNE5. Dünyaca ünlü bir modacının en gözde elbisesini indirimden kapıp üzerine geçirdiği an!
Onun için elbisenin modası asla geçmez. En özel anlarında birkaç aksesuar oynaması ile daima giyilecekler listesinin en başında yer alır. Ve o elbise ile çektirdiği fotoğraf karesi odasının en müstesna köşesindeki yerini alır.

diyet-kilo-yemek-sebze-manset6. Kendi hazırladığı yemeklerden kurulmuş akşam yemeği masasında ailesiyle mutluluğu!
Aile fertlerinin yemekten ne derece keyif aldığı çok da önemli değildir:) Önemli olan, onun bir gün boyunca internetten bakıp kelimesi kelimesine, ölçüsü ölçüsüne uygulayıp hazırladığı yemeklerin önündeki zafer karesidir.

hayraniyla-cikma-manset7. Konserde, tiyatroda, özel gösterimde en sevdiği ünlüyle yanak yanağa geldiği o dayanılmaz an!
Hayranı olduğu yakışıklıyla bir araya geldiği o an asla kaçırılmaz. Hele hele o ünlü dünyaca ünlü bir starsa, tadından yenmez doğrusu! Bu şansı sonuna kadar değerlendirir haliyle; sadece bastırmakla kalmayıp imzalayıp arkadaşlarına dağıtmayı bile düşünebilir:)

foto-baski-48. Kız arkadaşlarıyla bir arada kahve içerken, güneşin tatlı ışık oyunuyla makyajsız yüzüne inat grubun içinde güneş gibi parlayan karesi!
Bir kızın en büyük rakibi, bir başka kızdır. Unutma, bilirkişiler hep söyler; kadınlar, diğer kadınlar için giyinir ve süslenirler diye. Bu gerçek asla değişmez. Hal böyle olunca “makyajsız bile taş gibiyim”in ispatı, özel bir çerçeve ile her zaman görebileceği bir yerde durur;)

foto-baski-29. İstanbul Fashion Week’te en sevdiği modacının defilesini en önde izlerken haberi yokmuş gibi çekilen karesi!
Kızlar, her daim özel olduğunu hissetmek ister! Bunun için hafta sonu magazin programlarında çıkması gerekmez; o zaten kendi çevresinin en ünlüsüdür. Herkesin peşinde koştuğu bir defileyi izlerken çekilmiş fotoğrafımızı hangimiz bastırmak istemeyiz ki:)

foto-baski-110. Sevgilisinden yeni ayrıldığında evcil hayvanı ile çekilmiş duygusal anı!
“Yine baş başa kaldık! En kadim dostum, beni bir tek sen bırakmıyorsun” duygusu 20×30 abadında basılıp kendi odasına asılmayı çoktan hak etmiştir.

anne-kiz-havali-marge-611. Bir sosyal sorumluluk projesinde konuşma yaparken ciddi, ama özverili görüntüsü!
O konuşma için günlerce hazırlanmıştır. Giydiklerini, saçı ve makyajını, anlatacağı her cümlenin her kelimesini ince ince işlemiştir. Bu da albümünün en özel köşesinde yerini almayı çoktan hak etmiştir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here