Bir kıza kendini kötü hissettiren 19 erkek modeli

0
974

Çok sevsen de, ona deliler gibi aşık olsan da öyle anlar vardır ki, ilişkinizi ciddi ciddi sorgulaman gerekir. Bazı erkeklere bazı davranışları yüzünden hiç düşünmeden kırmızı kart göstermekten çekinmemeli, onu hayatından hemen ışınlamalısın. İşte uzak durman gereken 19 erkek modeli…

[quote_box_center]1. Kendini kötü hissettirir[/quote_box_center]
Özene bezene makyajını yapmışsın, en güzel kıyafetini giymişsin ve tam buluşma saatinde yanında randevu yerinde olmuşsun. Ama o da ne! Seninkinin yüzünden düşen bin parça. Enerjinin düşmemesine, keyfinin kaçmamasına imkan var mı? Üstüne üstlük bir de kıyafet ve makyajın konusunda değişiklikler yapman gerektiği konusunda ikna çalışmalarına başladıysa, hiiiiç düşünme Hep17 Kızı;)

[quote_box_center]2. Ya hep, ya hiç![/quote_box_center]
Seni ilişkiniz konusunda sürekli olarak ikilemde bırakıyorsa, bir gün dediği ertesi gün tutmuyorsa, duyguları konusunda net olamıyor ve aklını karıştırıyorsa, o halde şut-la!

[quote_box_center]3. Seni dinlemiyor mu?[/quote_box_center]
Onunla konuşurken aklı başka yerlerdeyse, bu çocukla takılmanın anlamı ne o zaman? Hele hele senin yanındayken dakikalarca telefonla konuşuyor, ona Justin Bieber ile ilgili anlatacağın son dedikoduyu duymazdan geliyorsa; üstüne üstlük bu ve benzeri davranışları senin sinirli olup ekstra ilgi ve alakaya ihtiyaç duyduğun bir zamanda da yapıyorsa, bitir gitsin;)

sutlanacak-erkekler-2
[quote_box_center]4. Destek mi, köstek mi?[/quote_box_center]
Büyük sınav öncesi çalışmana yardımcı olması için ondan rica ettin, ama o hiç ilgilenmedi bile… Ya da ileride çalışmak istediğin şirkete dair ona hayallerini anlatırken, o ya gülüp geçmeyi ya da mesajlarını okumayı tercih etti. Bu çok sıkıcı bir durum. Oysa sana ve yeteneklerine inanan biriyle olman gerektiğini sen de biliyor olmalısın. Eğer hayallerin konusunda bu çocuk seni aşağı doğru çekiyorsa, kurtul ondan;)

[quote_box_center]5. Seni zorluyor mu?[/quote_box_center]
Sen hiç hazır olmamana rağmen cinsellik konusunda seni sürekli zorluyor mu? Yakaladığı her fırsatta seni bu konuda kötü hissettiriyorsa, boşver gitsin Hep17 Kızı;)

[quote_box_center]6. İltifat cimrisi…[/quote_box_center]
Tamam, senden daha utangaç olabilir. Hatta seninle konuşurken yüzü bile kızarıyor olabilir. Ancak kendini bomba gibi hissettiğin zamanlarda bile ne kadar güzel göründüğün konusunda sana tek bir çift laf etmiyor, üstüne üstlük Oscar törenine katılıyormuşçasına şık giyinip süslendiğin bir akşam seni eleştirmek için utangaçlığı bir yana bırakıp kendini korkunç hissettirecek kelimeler sarfediyorsa, senin de ona söyleyecek bir sözün olmalı: BİTTİ!

[quote_box_center]7. Arkadaşlarından köşe bucak kaçıyorsa…[/quote_box_center]
Kankanla senin kadar birlikte olmak istemeyebilir elbette, ancak senin için değerli olan insanlardan sürekli kaçıyor, bu konuda seni sürekli zor durumda bırakıyorsa sen de onu salla gitsin;)

[quote_box_center]8. Kıskanç şey![/quote_box_center]
Ne giyeceğin, nasıl makyaj yapacağın konusunda nefesini sürekli ensende hissediyor, üstüne bir de onun fikirleri doğrultusunda hareket ettiğinde arkadaşlarınca gayet komik ve rüküş bulunuyorsan bu kıskanç çocuğa hemen kırmızı kart göstermelisin.

[quote_box_center]9. Hiçbir arkadaşıyla tanışmadın mı?[/quote_box_center]
Sen ona karşı ne kadar açıksan, o ise sana bir o kadar kapalı! Hakkında her şeyi en ince detayına kadar biliyor, ancak sen onun henüz bir arkadaşıyla bile tanışmadın. Bu hayli şüpheli bir durum. Bu konuda onu direkt ya da endirekt yollardan zorlamana karşın topu sürekli taca gönderiyor, farklı bahanelerle durumu geçiştirmeye çalışıyorsa, bu, senden bir şeyler sakladığına dair bir işaret olabilir.

[quote_box_center]10. Ciddiye almalı![/quote_box_center]
Duygu ve düşüncelerini ona anlatınca, sana yaptığı tek yorum “Çılgın şey” gibi basit senin hislerini geçiştiren kelimeler kullanıyorsa, kusura bakma ama, bu kesinilikle kırmızı kartlık bir durumdur. Elbette arada deli olmak güzel bir şey, ama bu senin hayatı ciddiye almadığın anlamına asla gelmez.

[quote_box_center]11. Eli işte, gözü?..[/quote_box_center]
Açıkçası diğer kızları “sevimli” bulmasına bir şey demek zor, ama sen yanındayken gözü başka kızlara kayıyor, ona olan güvenini sürekli zedeliyorsa, bu duyguyla yaşamak zorunda değilsin. Ona zaman ayırmaya asla değmez;)

sutlanacak-erkekler-1
[quote_box_center]12. Sözünde durmuyor…[/quote_box_center]
Bir değil, iki değil… Güvenini sarsacak derecede sana verdiği sözleri yerine getirmiyor, ilişkinizi tehlikeye attığının farkında olsa bile bu konuda vurdumduymazlığa devam ediyorsa, seni hak etmiyor demektir.

[quote_box_center]13. Bir ara, bir sor![/quote_box_center]
Ona gönderdiğin mesajlara istediğin sıklıkta ve hızda yanıt yazmıyor, sen onu pek çok kez aramana rağmen o seni telefon başında ağaç ediyorsa, bu çocuk bir odun olabilir. Uzak dur!

[quote_box_center]14. Kıskanç şey![/quote_box_center]
Sağlıklı bir ilişki, birlikte güzel zaman geçirmektir tabii ki! Fakat senin de, onun da ayrı hayatlarınız var. Arkadaşlarınla, ailenle geçirdiğin zamanları sana zindan ediyorsa bu çekilmez bir hal alacaktır. En yakınlarınla onu tanıştırmış olmana rağmen bu tutumundan vazgeçemiyorsa, bir öpücük kondur boynundan:)

[quote_box_center]15. Hep seni mi suçluyor[/quote_box_center]
Kimse mükemmel değildir; bu yüzden de ilişkiler kimi zaman zor duruma düşebilir. Daha önce onu kıracak birkaç şey yapmış olabilirsin, ama bu, her konuda senin suçlu olduğun anlamına gelmez. Karşısında kendini sürekli suçlu gibi hissettiriyorsa, onunla geçireceğin zamanlar sana zehir olacaktır;)

[quote_box_center]16. Neee, seni tehdit mi ediyor?[/quote_box_center]
Bu manipülatif davranış konusunda asla sessiz kalmamalısın. Ona deliler gibi aşık olduğunu gayet iyi bilen bu çocuk, duygularını kullanmayı iyi öğrenmiş. Ona hayatının dersini vermelisin.

[quote_box_center]17. Saygısız mı?[/quote_box_center]
Bazı buluşmalarınızı iptal ettiğinde çok geçerli nedenleri vardı. Ama bunu o kadar sık ve gereksiz nedenlerle yapmaya başladı ki, canın iyice sıkıldı. Sadece evde bilgisayar karşısında oyun oynamak, biraz daha fazla uyumak gibi nedenlerle buluşmalarınızı iptal ediyor ya da çok geç geliyorsa, hiç düşünmeden kırmızı kartını göstermelisin.

[quote_box_center]18. Seni ti’ye alıyorsa…[/quote_box_center]
İzlediğin diziler, tuttuğun takım, dinlediğin şarkıcılar… Ona ne anlatsan, hangi konuyu açsan seninle dalga mı geçiyor. Sevdiğin şeyler konusunda kendini sürekli kötü hissetmene neden oluyorsa, onunla hiç uğraşma!

[quote_box_center]19. Kaba, hem de çok…[/quote_box_center]
Sana karşı son derece kibar. Ancak annesine, garsona, en yakın arkadaşına, servis şoförüne; kısacası hayatına karışan hemen herkese karşı son derece kaba davranıyor, olur olmadık bağırıp çağırıyorsa, emin ol bir gün sana da aynı şekilde davranacak demektir. Kaç ondan Hep17 Kızı;)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here