Donald Trump’ı protesto eden ünlüler

0
602

Donald Trump’ı protesto eden ünlüler zinciri gün geçtikçe uzuyor Hep17 Kızı. Obama’dan sonra göreve gelen, mülteciler ve özellikle Müslümanlara karşı olan söylemleri yüzünden ırkçılıkla suçlanan Trump için Amerika’da protestosuz gün geçmiyor. Amerikalı ünlüler hiç olmadıkları kadar siyasetin içine girmiş durumdalar. Sokaklarda, sosyal medya hesaplarında Trump karşıtı gösteriler yapan ve paylaşımlarda bulunan ünlüler yüzünden Trump şu anda en zor durumda olan devlet başkanlarından biri olsa gerek. Aralarında Katy Perry’den Miley Cyrus’a, Gigi Hadid’den Madonna’ya pek çok ismin bulunduğu protestolarda kimler neler yaptı, neler söyledi, senin için bir araya getirdim.

Miley Cyrus
Geçtiğimiz cumartesi günü Amerika’nın pek çok şehrinde gerçekleştirilen ve 10 binlerce kadının katıldığı “Women’s March” yani “Kadınların Yürüyüşü”nde, Miley Cyrus da vardı. Miley Cyrus, yaptığı konuşmada her şeye rağmen umutlu olmak gerektiğini savundu ve kendisine uzatılan mikrofona Trump için ne söylemek istersiniz sorusuna “Hiçbir şey, ona sadece sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

Tabii bu mesajıyla gayet ılımlı olan çılgın Miley, özellikle instagram paylaşımlarında hiç de öyle görünmüyor;) İşte Miley Cyrus’un Trump’a mesajları… Önce Obama’nın kızı Malia’nın Dakota’daki boru hattını protesto etmesini destekleyen Miley Cyrus, onu gelecekte başkan olabileceğini de ima eden bir mesaj yazdı.

I HOPE this little baby runs for Prez! #MaliaForPresident You’ve got my Vote!!!!! @happyhippiefdn ❤️s Malia Obama! Miley Cyrus (@mileycyrus) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Ve Miley bu paylaşımında Malia Obama’yı desteklediğini belirtti.

DONALD TRUMP’I SÖYLEDİKLERİNE PİŞMAN EDECEK OLAN MÜSLÜMAN ÜNLÜLER

Miley Cyrus bir diğer instagram paylaşımında ise, Amerika’da terör sorununun mültecilerden, özellikle de Müslüman’lardan kaynaklanmadığını gösteren bir liste yayınladı.

Regram @brielarson

Miley Cyrus (@mileycyrus) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bu listeye göre sırasıyla Amerika’daki göçmen cihatçı teröristlerce öldürülen kişi sayısı 2,
Aşırı sağcı teröristlerce öldürülen kişi sayısı 5,
Amerika’daki göçmen cihatçı teröristlerce (Amerikan vatandaşları da dahil) öldürülen kişi sayısı 9,
Silahlı gençlerce öldürülen kişi sayısı 21,
Yıldırım düşmesinden ölen kişi sayısı 31,
Çim biçme makinesinden ölen kişi sayısı 69,
Otobüs kazasında ölen kişi sayısı 264,
Yataktan düşerek ölenlerin sayısı 737,
Başka bir Amerikalı tarafından vurulan kişi sayısı 11737…
Bu rakamlarla sorunun mülteciler olmadığını vurgulayan Miley Cyrus, verileri ünlü oyuncu Brie Larson’un paylaşımından repost etmiş.

I love you so much! @barackobama Miley Cyrus (@mileycyrus) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Miley Cyrus ayrıca Obama’ya olan sevgisini belirten paylaşımlarda da bulundu.

Yup. Miley Cyrus (@mileycyrus) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Miley, sadece Barack Obama değil, aynı zamanda sıkı bir Clinton destekçisi.

❤️

Miley Cyrus (@mileycyrus) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


DONALD TRUMP’IN IQ’SU KAÇ?

Katy Perry
Katy Perry’nin Kadınlar Yürüyüşü’ne katılması, Trump’ın mültecilerle ilgili politikasından çok, kadınlara yönelik söylemleri. Trump’ın aile planlaması bütçesini iptal edeceği ve bu yürüyüşte halkın dile getirdiği “Seçme hakkımızı ve bedenlerimizin kontrolünü elimizden almak istiyor” endişelerini Katy Perry de taşıyor olsa gerek, gerçek bir feminist olarak sokaklara çıktı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here