Yüz maskesi kullanmak için 10 neden

0
927

Cildindeki kusurları gizlemek, güzel görünmek için makyaj yapmak elbette her kızın vazgeçilmezi, ancak bunun yerine öncelikle yüz maskesi kullanman çok daha önemli. Sadece bakım merkezinde değil, evde kendin de kolayca yapabileceğin maske uygulaması ile sivilcesiz harika bir cilde kavuşman mümkün. Yüz maskesine başlaman için işte sana geçerli 10 neden!

1. Rahatlat
Yüz maskesinin rahatlatıcı bir etkisi vardır. Belki spor yapmak için zaman bulamayabilirsin, ancak yüz maskesi ile bir kaplıca veya sauna konforunu evine getirebilir, cildindeki stresi en aza indirebilirsin. Maskeni uygula ve sonra evinin konforunda arkana yaslanıp en sevdiğin diziyi izle, müziği dinle, kitabını oku! Bu zamanı 7 gün 24 saat yaratman mümkün.

yuz-maskesi-1
2. Yüzünü paketle

Eğer ilk kez yüz maskesi uygulayacaksan, nereden başlayacağını, nasıl uygulayacağını bilmiyor olabilirsin. Bu konuda en büyük kurtarıcın tek kullanımlık yüz maskeleri olabilir. Tek kullanımlık maskeler sayesinde farklı maskeleri deneme fırsatını bulabilir, sana en uygun olanına karar verebilirsin.

3. Karıştır
Deneyler sadece laboratuarlarda yapılıyor sanıyorsan aldanıyorsun. Yaratıcılığını konuşturmaya ne dersin? Örneğin gözeneklerini açmak ve aşırı yağdan kurtulmak gibi iki farklı nedenle maske kullanman gerekiyorsa, iki amaç için üretilmiş bu maskeleri birbirine karıştırmaktan korkma! İstediğin tüm özellikleri bir arada sunan maskeyi bulman her zaman kolay olmayabilir. Bu yüzden sen de karıştır, kullan!

yuz-maskesi-3
4. Derinlemesine temizlik

Bazen makyaj temizleyicileri, cildindeki kiri arındırmak için yeterli olmayabilir. Bu durumda bir yüz maskesi kullanman kaçınılmaz olur. Derinlemesine temizlik için killi maskeleri tercih edebilirsin.

5. Serum deposu
Cilt bakımı konusunda Güney Kore ürünlerinin öne çıktığını biliyor muydun? Güney Kore üretimi yaprak maskelerini özellikle denemelisin. Bu maskeler serum ile dolu ve uygulaması çok kolay. 15 dakika yüzünde bekletip durulaman yeterli.

6. Sevmek önemli
Çikolata, yemesi kadar maskesi ile de keyif verici bir özelliğe sahip. Antioksidanlarla dolu olan çikolata, içeriğindeki kafein ile cildini rahatlatır.

7. İlle de satın alma
Yüz maskeni ille de satın alıp ekstra para harcamak zorunda değilsin. Evdeki malzemelerle kendi maskeni kendin de yapabilirsin. İşte sana en basit, ama her cilt tipine uygun bir yüz maskesi tarifi…

1 tatlı kaşığı bal, yarım limon ve 1 tatlı kaşığı kahverengi şekeri karıştırıp yüzüne sür. Antioksidan deposu olan bal, aynı zamanda maskene kıvam kazandırır. Limon en doğal parlaklık kazandıran bir turunçgildir. Kahverengi şeker ise, kuruyup pullanmış cildinde peeling etkisine sahiptir.

yuz-maskesi-48. Daha iyi çalışmasına izin ver
Yüz maskesin, düzenli olarak uygulamaya özen göstermelisin. Cilt bakımının sıkı bir diyet programından farksız olduğunu sakın unutma! Ayrıca yüz maskesi ile derinlemesine temizlediğin cildini serum ve nemlendiricilerle desteklemeyi, günlük temizliğini yapmayı da asla atlamamalısın.

9.Gece uygula
Yüz maskelerinin en iyi gece uyurken işe yaradığını biliyor muydun? Sen de maskenin gece çalışıp görevini en iyi biçimde yerine getirmesine izin ver.

!0. Hassas cildini rahatlat
Özellikle hassas bir cilt yapısına sahipsen, cilt tipine uygun bir maskeyi düzenli olarak kullanmanda yarar var. Örneğin sınav, yazılı gibi stresli günlerde, parti, ders çalışma gibi nedenlerle uykusuz kalma durumlarından cildin daha çabuk etkilenebilir. Böyle durumlarda yoğurt ve yulaf içerikli maskeler daha faydalıdır.

Bella Thorne güzellik sırlarını sık sık sosyal medya hesaplarından paylaşan genç ünlülerden. Bella en son geçtiğiniz günlerde yüz maskeli fotoğrafını isntagram hesabından paylaştı.

#cheers from me and my chemical peel!! It’s a good day to have your face peeling off 😉 #lizard #drinkingwater #humpday

BELLA (@bellathorne)’in paylaştığı bir gönderi ()

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here