İzmir’ime objektiften ödüllü bakış;)

0
355

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl kaçırılmaması gereken harika bir fotoğraf yarışması düzenliyor. “Çocuk Gözümden İzmir’im” konulu fotoğraf yarışması için son başvuru tarihi 31 Mart Cuma. Aslında yarışmanın ismi “Çocuk Gözümden İzmir’im”, ama yarışmaya katılmak için 18 yaş altında olma şartı olduğu için, gençler de yarışmaya katılabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Çocuk Gözümden İzmir’im Yarışması ile 18 yaş altındaki herkes, İzmir ile ilgili duygularını fotoğrafları ile anlatabilecek.

izmir-yarisma-1
İzmir’in çeşitli bölgelerinde çekilecek fotoğrafların değerlendirileceği yarışmaya katılmak isteyenler, şartname ve katılım formuna www.izmir.bel.tr adresindeki duyurular bölümünden ulaşabiliyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Simber Rana Atay Eskier, Ressam Semiha Varış, Psikolog Lale Çelik, Tiyatro ve Drama Eğitmeni Erhan Ayhan, Fotoğraf Sanatçısı Bora Çağdaş Varış ve Emirali Kokal’den oluşan jüri, Nisan ayında değerlendirme için toplanacak. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu belirlenen 50 eser arasından ilk 3’e girenlere ödül olarak derecelerine göre madalya ve tablet bilgisayar hediye edilecek.

Ayrıca yarışmada “sosyal medya ödülü” için seçilen 50 fotoğraf, İzmir Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Şube Müdürlüğü’nün @ailevecocuk_ibb” sayfalı instagram hesabında yayınlanacak. Beğeni sayısına göre belirlenecek sosyal medya dalında kazananları da plaket ve tablet bilgisayar hediyeleri bekliyor, ona göre;)

O zaman ne yapmalı? Fotoğraf makinemizi alıp doooğruca İzmir’in sokaklarına çıkmalı! En sevdiğimiz mekanları, İzmir’in en sevdiğimiz köşelerini, bizim için anlam ifade eden yerlerini fotoğraflamalı! Benim de “İzmir’in dağlarında çiçekler açar…” marşını söyleyerek fotoğraf çekmek içimden gelmedi desem yalan olur;) Hep17 olmak, acaba yarışmaya katılabilmem için yeterli olur mu:)

İyi geceler güzel #izmir ✨ #izmir #YaşayanŞehir #YaşanacakŞehir #içindesenvarsangüzel #cityofizmir #explorecityofizmir #izmiraşktır #instagram Fotoğraf: @estarfin

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (@izmirbuyuksehirbelediyesi)’in paylaştığı bir gönderi ()

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here